THY'den Kenya'ya direkt uçuş başladı

THY'den Kenya'ya direkt uçuş başladı.8088
  • Giriş : 24.03.2009 / 09:02:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 09:53:22

Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Salim Levet Şahinkaya ile bir araya gelen THY Kenya Müdürü Mevlüt Kayar ile Hollanda Müdürü Paşa Çetin, Kenya seferleri yeni başlamasına rağmen büyük bir ilgi gördüğünü ve sefer sayısını arttırmayı planladıklarını söyledile

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin başlattığı Afrika açılımından sonra bölgenin parlayan yıldızı Kenya'ya direk uçak seferleri başlatan Türk Hava Yolları (THY), umduğunun üstünde bir ilgiyle karşılaştı. Hollanda'da yatırımları bulunan Türk işadamları, Kenya temasları çerçevesinde THY Kenya Müdürü'yle de bir araya geldi. Bir ay önce başlatılan ve aynı zamanda 2009 yılında ulaşım ağına eklenen ilk yurt dışı noktası olan Kenya uçuşlarının şu anda haftada üç gün olarak icra edildiğini belirten THY Kenya Müdürü Mevlüt Kayar, umduklarından daha çok talep gördüklerini ve uçuşlarını artırmayı planladıklarını söyledi. 20 Şubat'ta başlayan Nairobi seferlerinin şu an haftada üç gün yapıldığını belirten THY Kenya Müdürü Kayar, ileride bu seferleri her gün yapmayı planladıklarını dile getirdi. Kenya seferlerini ilk etapta daha çok Türkiye'nin Doğu Afrika bölgesindeki tanıtımına katkı amaçlı başlattıklarını anlatan Kayar, bu yüzden ilk dönemlerde kâr yapmayı ikinci plana ittiklerini kaydederek şunları söyledi: "Kenya ile Türkiye arasındaki ulaşımı kolaylaştırarak ticari ilişkilerin daha da hızlanmasına yardımcı olmak istiyoruz. THY olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz ve ücretlerimizi de zaten bunu düşünerek belirledik. Sağ olsun Nairobi Büyükelçimizin de büyük katkısıyla vize konusunda yapılan kolaylıklarla yolcu sayısında planladığımızın üzerinde bir rakama ulaştık. Umutlarımız çok taze, ileriye dönük iyimser bir bakış açısına sahibiz. THY, son altı yıldır büyük bir atılım içinde. Bu süre zarfında otuzdan fazla yeni hat açtı ve bu hatlar sayesinde büyük bir tecrübe edindik. Diğer noktalara da baktığımızda ulaştığımız nokta çok başarılı."

Hollanda THY Müdürü Paşa Çetin ise, Kenya'nın Avrupalı turistler tarafından tercih edilen ülkelerden biri olduğunu belirterek, gerek Hollanda'dan gerekse de Avrupa'dan bu ülkeye gelecek turistleri İstanbul üzerinden taşımak amacında olduklarını kaydetti. Hollanda pazarında oldukça iyi bir konumda olduklarını anımsatan Çetin, THY'nin İstanbul'u bir hap gibi kullanıp dünyanın birçok bölgesine sefer düzenlediğini söyledi. Kenya'ya dönük başlatılan seferlerin de bu düşüncenin eseri olduğunu anlatan Çetin, şu değerlendirmede bulundu: "Nairobi seferleri aslında Avrupa'dan gelecek yolcular da düşünülerek hayata geçirildi. Dediğim gibi THY İstanbul'u bir merkez olarak düşünüp burada diğer merkezlere açılma stratejisi uygulamakta. Dolayısıyla Avrupa'dan da yolcuları İstanbul üzerinden Kenya ve diğer Afrika ülkelerine taşımayı planlıyoruz. Sadece turizm amaçlı yolcuları değil, ticari amaçlı yolcu da taşımayı planlıyoruz. Her ne kadar Hollanda'dan Kenya'ya direk sefer yapan şirketler olsa da ben THY'nin seferlerinin de ciddi bir alternatif oluşturacağına inanıyorum. Dolayısıyla bu aslında ticari açından da olumlu bir gelişme gösterecektir. Çünkü Kenya ve Afrika'nın birçok ülkesi yatırımlar açısından oldukça iyi pazarlara sahip. Bu yüzden biz de Hollanda'daki Türk işadamlarına buralardaki yatırım imkânlarını tanıtmak amacıyla bir gezi düzenledik. On beş kişiden oluşan ve daha çok işadamlarının katıldığı bu gezinin olumlu sonuçlar vereceğine dönük inancım oldukça yüksek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*