THY'den Kızılay'a destek

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Kızılay Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

THY Genel Müdürlüğünde düzenlenen imza töreninde konuşan Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, THY'nin hem yurt içi, hem yurt dışında ülkeyi yükselen bir değer olarak ucuz ve kaliteli hizmetiyle başarılı bir şekilde temsil ettiğini söyledi.

Türkiye Kızılay Derneği olarak THY ile ilk defa bir protokol imzaladıklarını kaydeden Küçükali, bir sivil toplum örgütü olarak bir kamu hizmeti yaptıklarını ifade etti.

THY'nin imzalanan bu protokol ile Türk Kızılayı'nın yanı sıra dünya insanlığına destek verdiğini belirten Küçükali, THY yönetiminin bugüne kadar yapmış oldukları hiçbir talebi geri çevirmeyerek en zor şartlarda bile yardımcı olduğunu söyledi.

Küçükali, en son Pakistan'da yaşanan depremden sonra uluslararası yardım kuruluşlarının bir yarışma içerisine girdiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Bu yarışı, bu güzel desteklerle dünyanın önünde ve dünyanın gözünde birinci olarak kapattık. Dünyanın ulaşmakta zorluk çektiği veya gözünü kapattığı Afrika'daki iç çatışmaların 20 yıla aşkın devam ettiği yerlere THY'nin uçuklarıyla giderek oradaki insanlara Türk milletinin merhamet elini taşıdık.''

-''DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ''-

THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin de, ülkenin bayrak taşıyıcısı THY ile muhtaç insanlara yardım ve desteğin taşıyıcısı Türk Kızılay'ı arasında imzalanan protokolden mutluluk duyduğunu söyledi.

THY olarak bugüne kadar pek çok kurumsal, sosyal sorumluluk projesine destek verdiklerini ifade eden Karlıtekin, ''Ülkemizin ve milletimizin yararına olduğuna inandığımız tüm projelere destek vermeye devam edeceğiz'' dedi.

Kızılay'a verdikleri desteğin kendileri için özel bir anlamı olduğunu ifade eden Karlıtekin, şunları kaydetti:

''THY, Kızılay'a destek olabilmek için elinden gelen her türlü imkanı seferber etmenin gayreti içinde olmuştur. 2005 yılından bu yana Kızılay'a ait toplam 300 tonu aşkın yardım malzemesi THY tarafından ücretsiz olarak taşınmıştır. 2006 yılı içerisinde Kızılay için toplam 6 ton kan ve kan ürünleri taşıyan THY, ayrıca Lösemili Çocuklar Vakfı için de ücretsiz olarak 2 tonu aşkın yardım malzemesini ücretsiz olarak taşımıştır.

2005 yılında ise Pakistan'da meydana gelen yıkıcı deprem üzerine 5 adet yardım seferi gerçekleştirerek 156 ton yardım malzemesini ücretsiz olarak yerlerine ulaştırılmıştır.

THY olarak Kızılay'a insani yardım operasyonları çerçevesinde yurt içi ve yurt dışına yardım ulaştırma, kan ve kan ürünleri taşıma, SkyLife dergimiz, uçak işleri gibi yerlerde tanıtım imkanı sağlama gibi birçok alanda destek vereceğiz. Bugün imza altına alacağımız protokol gönlümüzden geçenlerin imza altına alınmasının bir ifadesi olacaktır.''

THY Genel Müdürü Temel Kotil de, Türkiye'nin iki önemli markasının bir araya gelerek işbirliği yaptığını belirterek, THY olarak Kızılay'ın daha etkin hizmet vermesi ve dünyaya ulaşması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından iki kuruluş arasındaki işbirliği protokolü, Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Topçu tarafından imzalandı.

Tekin Küçükali ve THY yöneticileri, kurumlarının simgesi olan plaket ve rozetleri birbirlerine hediye ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious