THY'den uluslarası sempozyum açıklaması

THY'den uluslarası sempozyum açıklaması .10830
  • Giriş : 20.11.2007 / 22:30:00
  • Güncelleme : 20.11.2007 / 22:29:29

THY, uluslararası sempozyuma sponsorluğu konusunda gazetecilere açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'nca düzenlenen uluslararası nitelikteki “Adalet” başlıklı sempozyumun sponsorluğuna tamamen ticari olarak baktıklarını belirterek, “THY olarak Türkiye'de yapılan uluslararası bir sempozyuma destek olduk. Hem de uçaklarımızı doldurduk” dedi.

Genç, THY'nin uluslararası sempozyuma sponsorluğu konusunda bugün gazetelerden çıkan haberlere ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerine yapılan başvuruyu, sempozyuma yabancı bilim adamları katıldığı için değerlendirdiklerini söyledi.

Yurt dışından profesör düzeyinde konukların gelmesi ve THY ile uçmasının kendileri için önemli olduğunu ifade eden Genç, “Bunu tamamen ticari olarak değerlendirdik. Türkiye'de yapılan uluslararası bir sempozyuma destek olduk. Hem de uçaklarımızı doldurduk” diye konuştu.

Uçakların doluluk oranlarının elverişli olması sebebiyle de böyle bir sponsorluğu avantajlı gördüklerini kaydeden Genç, gelen konukların bilet ücretlerinde reklam karşılığında yüzde 50 indirim uyguladıklarını bildirdi.

Genç, bayrak taşıyıcı bir şirket olarak uçakların müsait olması durumunda birçok uluslararası organizasyona destek olduklarını ve bunun bir örneğinin de “Üniversite Oyunları” olduğunu sözlerine ekledi.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious