THY'den yeni bilet uygulaması

THY'den yeni bilet uygulaması.9531
  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Türk Hava Yolları, Mart ayından itibaren yeni bilet uygulaması başlatıyor. THY, yeni sistemle, acentalar THY yolcularına daha iyi hizmet verebilmek için çeşitli fırsatlar ve yenilikler sunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinin uyguladığı uluslararası standartlardaki bu uygulamayla yolcular, aldıkları hizmet karşılığı ödeyecekleri ücreti hizmet bedeli olarak biletlerinde görebilecekler. Uygulama acentelere hizmet çeşitliliği konusunda esneklik kazandıracak.

YOLCU İYİ HİZMET VEREN ACENTAYA GİDECEK

THY Genel Müdürü Temel Kotil, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yeni bilet uygulamasıyla yolcuların bilet fiyat bilgilerine daha da şeffaf olarak ulaşabileceklerini belirtti. Uygulamayla birlikte THY yolcularına yeni bir hizmet ayrıcalığı sunduklarını belirten Kotil, müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla yolcular için geliştirdikleri yeniliklere ve sundukları hizmetlere 2007 yılında da devam edeceklerini ifade etti. Dünya havacılığının önde gelen firmalarında da uygulanan bu bilet yöntemi ile THY yolcularına büyük fayda sağlayacağını dile getiren Temel Kotil, “Acentelerimizin, THY yolcularına daha iyi hizmet verebilmesi ve farklılaşmaları için böyle bir sistemi devreye sokuyoruz. Bu sistemde rekabet olacağı için acenteler yenilikler ortaya koymaya çalışacak. Örneğin yolcuyu kendine çekmek isteyen acenteler biletleri belki evinizi kadar getirecek belki de size havalimanına kadar limuzin servisi verecek. Böylece, yolcularımız acenteler arasında da kıyaslama yapabilecekler, kendilerine en düşük bedelle en iyi hizmeti veren acenteyi tercih edebilecekler. THY’nin yolcudan aldığı bilet bedelinde ise bir değişiklik olmayacak” dedi.

“UYGULAMA ACENTA KALİTESİNİ ARTIRACAK”

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, yeni sistemin acenteler arası rekabeti artıracağını ve dolayısıyla hizmet kalitesini daha da artıracağını kaydetti. Ulusoy, “Yeni sistem sayesinde, müşterilerine daha iyi hizmet veren acenteler, müşteri sadakatini artırabilecek ve daha fazla kazanacak. Yolcularına farklı hizmetler sunan, kaliteyi kendisine ilke olarak belirleyen, ücret politikasını müşterilerine göre belirleyen acentelerimiz, bu rekabette bir adım öne çıkacak” dedi. Uluslararası havayolu şirketlerinin acentelerinde de uygulanan bu yöntemin hem havayolu şirketlerine, hem yolculara, hem acentelere fayda sağladığını vurgulayan Ulusoy, TÜRSAB olarak bu uygulamanın Türkiye’de de hayata geçmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious