THY'nin First Class uçakları İstanbul'da

THY'nin First Class uçakları İstanbul'da.8088
  • Giriş : 24.12.2008 / 22:42:00

THY uzun menzil uçuşlarında kullanmak üzere Jet Airways Havayolu şirketinden kiraladığı 3 uçaktan bir tanesi, bugün akşam geç saatlerinde Atatürk Havalimanı'na geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hintli teknik personel ve İngiliz pilotlar tarafından getirilen uçak, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi önündeki park alanına çekildi. Uçağı karşılamaya gelen THY Genel Müdürü Temel Kotil, "Hayırlı olsun böyle bir uçak ilk defa Türkiye'ye geliyor. Cumartesi törenle açılacak ve pazartesi günü servise girecek" dedi. Uçağın bayan ikinci kaptanı Diana Aleksandra, "Türkiye'ye bu şekilde geldiğimden dolayı çok memnunum. THY'ye uçaklar hayırlı olsun" diye konuştu

Türk Hava Yolları uzun menzil uçuşlarında kullanmak üzere 3 adet Boeing 777-300 ER uçağı kiraladı. Jet Airways havayolu şirketinden kiralanan uçakların filoya katılmasıyla birlikte Türk Hava Yolları "First Class" konseptini uygulamaya başlayacak. 2007 yılında uçak içindeki tüm ikram konseptini yenileyen Türk Hava Yolları yeni dönemde "First Class" hizmetiyle de yolcularına unutamayacakları seyahat konforu sunacak.

İlk uçak bugün Atatürk Havalimanı'na gelirken diğer ikisinin de hafta içi geleceği belirtildi. Filoya katılacak olan Boeing 777-300ER uçaklarında 8 First Class, 30 Business Class, 274 Economy Class koltuğu olmak üzere toplam 312 koltuk bulunuyor. First Class kabinde yer alan koltuklar ayrı bölümler halinde ve tam yatar pozisyonda yatak boyu 2,1 metre olacak şekilde kullanılabiliyor ve yolculara süit konforunu sunuyor.

Bununla birlikte Business kabindeki koltuklar da tam yatar özelliğe sahip. Boeing 777-300 ER uçaklarının ilk etapta Singapur, Hong Kong, Londra, New York, Tokyo hatlarında hizmet vermesi planlanıyor. Uçakların Türk Hava Yolları filosunda uçmaya başlamasıyla birlikte söz konusu hatlarda daha fazla yolcu ve kargo taşıma imkanı olacak. Örneğin uçakların New York hattında kullanılması mevcut kargo kapasitesine sefer başına 18 tonluk ilave kapasite sunulmasına olanak sağlayacak.

Türk Hava Yolları, filosunda bulunan 9 adet A340-300, 5 adet A330-200 uçağına ilave olarak gelecek 3 adet Boeing 777-300 ER uçağı ve sırasıyla Şubat 2009 ve Nisan 2009'da eklenecek 2 adet A330-200 uçağı ile birlikte uzun menzil uçak sayısını 19'a çıkaracaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*