THY'ye dava açacak

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

İzzet Yıldızhan, THY'ye dava açacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şarkıcı İzzet Yıldızhan, Türk Hava Yolları (THY) hakkında "Uçağı kaçırmalarına neden oldukları" gerekçesiyle maddi manevi tazminat davası açacağını söyledi. THY'nin tarifeli uçağıyla Antalya'ya gitmek için Atatürk Havalimanı'na geldiğini, ancak hiç bir görevlininin bulunmaması nedeniyle işlemlerini yapamayarak uçağı kaçırdığını söyleyen Yıldızhan, davayı kazanması halinde elde edeceği geliri Polis ve Asker Şehit Yakınları Vakfı'na bağışlayacağını söyledi.

Şarkıcı İzzet Yıldızhan, THY aleyhine maddi manevi tazminat davası açacak. Sanatçı tarafından haber merkezlerine gönderilen yazılı açıklamada, Yıldızhan'ın 11 Eylül 2006 tarihinde, sabah 05:30 uçağı ile Antalya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı CİP Bölümü'ne gittiği ancak bilet işlemlerini yapacak yetkili kimsenin bulunmaması nedeniyle uçağa binemediği belirtildi.

Açıklamada sanatçının 04:55'te havalimanında hazır bulunduğu, orada görev yapan polislerden yardım istediği ve anons yapılarak yetkililerin uyarıldığı belirtildi. Yıldızhan açıklamasında şöyle dedi: "Uçak kalktıktan sonra gelen görevlilerin özür dilemeken başka yapacak birşeyleri yoktu. Ben THY'nin bu garip tutumu karşısında yetişmem gereken toplantıya yetişemedim. Benim yaşadıklarımı başkalarının yaşamaması için bugün avukatlarıma talimat vererek THY hakkında maddi manevi tazminat davası açacağım."

Yıldızhan açıklamasında, olay yerinde tutanak tutturarak alana kaçta giriş yaptığını ve yasal süre içinde orada bulunmasına rağmen görevli kimsenin bulunmadığını kayıtlara geçirdiğini dile getirerek, davayı kazanması durumunda elde edeceği geliri Polis ve Asker Şehitleri Vakfı'na bağışlayacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious