Ticaret konusunu gözden geçireceğiz

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Almanya'nın Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Kıbrıs'ın kuzeyiyle doğrudan ticaret konusunu gözden geçirmeye çalışacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Frank-Walter Steinmeieri, 2007 yıılı AB Dönem Başkanlığı'yla ilgili önceliklerini anlattığı basın toplantısında, birliğin dünyadaki farklı sorunlara tek sesle cevap vermesinin önemine dikkat çekti. AB'nin bazı öngörülemeyen sorunların yanı sıra, Türkiye'ni üyelik süreci gibi öngörülebilen meselelerle de meşgul olduğunu ifade eden Steinmeier, bu konuda son birkaç hafta içerisinde 'son derece sorumlu ve akıllıca çözümler' bulduklarına değindi.

Almanya Dışişleri Bakanı, Türkiye'ye müzakere kapılarını kesinlikle kapatmış olmadıklarını, fakat taleplerini bir kez daha, ortak karar alarak, ilettiklerini söyledi. Almanya'nın Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, son birkaç haftada aldıkları kararlarla Almanya'nın dönem başkanlığı sırasında Türkiye ile ilişkilerin gidişatını da belirlemiş olduklarını söyledi.

Frank-Walter Steinmeier, dönem başkanlıkları süresince Kıbrıs'ın kuzeyiyle doğrudan ticaret konusunu gözden geçirmeye çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious