Ticari taksi gaspçıları, suçüstü yakalandı

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Esenler'de, birçok ticari taksi sürücüsünü gasp eden 3 saldırgan, yine bir ticari taksi sürücüsünü gasp ederken suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son 2 hafta içerisinde toplam 11 taksicinin gasp edilmesi ve son olarak yine bir ticari taksi sürücüsünün gasp edildiği yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçti. Esenler bölgesinde pusuya yatan polis ekipleri, kimliklerini tespit ettiği Ramazan C. (20), Erhan B. (22) ve Orhan A. (14) isimli 3 gaspçıyı ticari taksi içerisinde kıskıvrak yakaladı. Bıçak ve silah zoruyla 11 taksiciden bin 816 YTL ve 7 cep telefonu gasp ettikleri belirlenen zanlıların üzerinde 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet ustura, 1 adet kelebek bıçak ve 7 adet fişek ele geçirildi.

Zanlılardan yaşı küçük olan Orhan B. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülürken, diğer iki zanlı sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlıların Asayiş Şube Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen sorgulamalarında, gasp olaylarından 5'ini Esenler'de, 5'ini Bağcılar'da, birini de Küçükçekmece'de gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious