Tigana, futbolculardan memnun

Tigana, futbolculardan memnun.5540
  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Fortis Türkiye Kupası (D) Grubu maçında Beşiktaş, İzmir Atatürk Stadı'nda oynanan maçta Bucaspor'u 5-1 mağlup etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Maç sonrası açıklamada bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana ise karşılaşmada oyuncularının ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu söyledi.
Futbolcularının profesyonelce oynadıklarını belirten Tugana, "Bir kırmızı kart var, bu da oyuncularım adına pek hoş olmadı. Bir oyuncudan daha mahrum kaldık. Bazı arkadaşlarımızı da dinlendirmek zorundaydım. Üst üste çok maç oynadılar." dedi.

Delgado'nun gıda zehirlenmesi nedeniyle kilo kaybettiğini aktaran Tigana, "Onun kilo almasını istiyorum, bu maçta 45 dakika oynatmak istedim." diye konuştu. Bir basın mensubunun sorusu üzerine kaleci Runje'nin moralinin bozuk olmadığını belirten Tigana, "Murat antrenmanlarda iyi çalışıyor. Burası da onun sevdiği bir saha. Bu nedenle ona bir şans vermek istedim." dedi. Biz gazetecinin Ricardinho'nun performansını değerlendirmesini istediğinde ise Tigana, bu oyuncunun çok daha iyi şeyler yapabileceğine inandığını kaydetti.

Bucaspar Teknik Direktörü Hayri Obüs ise takımdaki eksikler nedeniyle maça PAF takımından 5 oyuncuyla başlamak zorunda kaldıklarını, bunun da kendileri için büyük sıkıntı oluşturduğunu söyledi.

Turgutluspor maçında 2 oyuncusunun kırmızı kart gördüğünü, Adnan ve Metin Efe'nin de sakatlıkları nedeniyle takımda forma giyemediğini dile getiren Obüs, Bucaspor'un Beşiktaş karşısındaki oyunundan memnun olduğunu kaydetti.

Öte yandan, karşılaşma oynandığı sırada Atatürk Stadı'nın altındaki bilardo salonunun elektrik sistemini destekleyen akü, henüz belirlenemeyen bir nedenle yandı. Akünün yanması sonucu oluşan duman stadda kokuya neden oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinin haber vermesi üzerine stada gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek büyümeden sündürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious