Tigana, hakkındaki iddiaları yalanladı

Tigana, hakkındaki iddiaları yalanladı.5540
  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, son günlerde basında kendisiyle ilgili çıkan ifadelerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fortis Türkiye Kupası'nda Gençlerbirliği'ne 3 - 0 yenildikten sonra basın mensuplarıyla yaptığı sohbetin basına yansıması Beşiktaş'la Tigana'nın arasını açtı. Konunun basında yer almasının ardından başlayan tartışmaya ise, son noktayı Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana koydu.

Ligin devre arasına girmesi nedeniyle tatil için doğduğu Mali'ye giden Fransız teknik adam, gelişen olaylar üzerine yaptığı yazılı açıklamaya Beşiktaş Kulübü de resmi internet sitesinde yer verdi. Tigana'nın siyah - beyazlı kulübün resmi sitesinde yer alan açıklaması şöyle:

"Medyada bana atfedilen sözler yayınlandığı hakkında bilgi aldım; iddiaya göre bu sözleri ben 20 Aralık 2006'da Ankara Gençlerbirliği Kulübü ile yapılan maçtan sonra gazetecilere söylemişim.

Basında yer alan makalelerin bazılarında, bu maçta kötü sonuç alınacağının önceden belli olduğunu, çünkü yaklaşık yirmi maçtır çoğu oyuncunun primlerini almadığını, bunlardan bazılarına aylardır ödeme yapılmadığını, bayram için ülkelerine dönen bazı Brezilyalı futbolcuların, ücretlerinin ödenmemiş olması nedeniyle Türkiye'ye dönemeyeceğini ve hatta maçtan bir gün önce, futbolcuların gece saat ikiye kadar Başkan Yardımcısı ile görüşme yaptıklarını söylemişim.

Bana atfedilen tüm bu sözler açık bir şekilde yanlıştır.

Ayrıca, yapılacak ödemelerin detayları ve primlerin hesabı için talimat verdiğim, hatta bu primler için karmaşık yüzdeler bildirdiğimi bile okudum.

Tabii ki böyle bir şey olmamıştır, özellikle tüm bu detaylar hakkında bilgi sahibi olmamam gibi basit ve makul bir nedenden dolayı.

Gerçekte, kaybedilen bu maçtan sonra bana görüşlerim soruldu.

Sadece oyuncuların çok az motive olduklarını gördüğümü söylemekle yetindim.

Bana ödeme konusunu ve futbolculara ücretlerinin ödenmemesi meselesini sordular.

Gazetecilere, sadece bu konuda kulüp yönetimine başvurmaları gerektiğini söyledim.

Bu belge ile gerçekleri su yüzüne çıkarmayı ve bana karşı hiç söylemediğim sözler yüzünden hasmane bir ortam yaratılmasını engellemeyi istiyorum.

Bildiğiniz gibi şimdiye kadar her zaman mümkün olduğu kadar tarafsız ve bir antrenöre yakışan vakur bir tutum takınmaya çalıştım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious