Tigana: Ben başarılıyım!

Tigana: Ben başarılıyım!.5540
  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

Trabzonspor yenilgisi sonrasında Beşiktaş camiasında gözler teknik direktör Jean Tigana’ya çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her dediği yapıldı
Sezona sekiz yeni transfer ve şampiyonluk hedefiyle başlayan Beşiktaş’ta işler yolunda gitmiyor... Deplasmanda aylardır galibiyet yüzü görmeyen Siyah-Beyazlılar’da üst üste alınan Konyaspor ve Trabzonspor yenilgileri, gözleri teknik direktör Jean Tigana’ya çevirdi. Yönetim tarafından, her isteği yerine getirilen ve tüm talep ettiği futbolcular transfer edilen Fransız çalıştırıcının, Karadeniz deplasmanında bariz hatalar yapması ve mücadele bitiminde oyuncularını suçlar bir tavır takınması, bardağı taşıran son damla oldu.

‘Benim hatam yok’
Trabzon’da alınan yenilgi sonrası büyük tepki gösteren Siyah-Beyazlı camianın sesini Jean Tigana’ya duyurmaya çalışan yönetim, Fransız çalıştırıcının yanıtıyla şaşkına döndü. Tecrübeli hocadan özür ve alacağı yeni tedbirleri duymayı bekleyen idareciler ilginç bir cevapla karşılaştı. Beşiktaş’ın ligde geride kalmasında hiç payı bulunmadığını söyleyen Jean Tigana, “Bu tip şeyler hep yaşanır. Bir Futbol takımı başarısız olunca, teknik direktör suçlanır. Kesinlikle hatam olduğunu düşünmüyorum'' diyerek şaşırttı.

‘Durumdan memnunum’
Beşiktaş’ın geçen sezonki durumuna dikkat çeken Fransız teknik adam, “Geçen sezonki takımı ben kurmamıştım. O döneme baktığımızda, liderle aramızda 22 puan vardı ve beşinci sırada bulunuyorduk. Şimdi benim kurduğum takım ile geçen yıl arasında dağlar kadar fark var. Liderin sadece 8 puan gerisinde ve üçüncü sıradayız. Aldığımız galibiyet sayısı da bir fazla. İstatistikler yalan söylemez. Rakamlar benim başarılı olduğumu kanıtlıyor. Ligdeki durumumuzdan memnunum ve çok rahatım'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious