Tigana: Gol yemememiz gerekiyor

Tigana: Gol yemememiz gerekiyor.5540
  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Bulgar ekibi CSKA Sofya ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta, teknik direktör Jean Tigana, ilk maçtaki 2-0'lık sonucun kendileri için yeterli olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maçın yapılacağı Bulgaristan Ordu Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Jean Tigana, yarınki maçta mutlaka gol atmaya çalışacaklarını belirterek, "Ofansif oynayacağız ve en az 1 gol atmaya çalışacağız. Beşiktaş kendi sahasına çekilmeyecek. Eğer bir gol atarsak, uzatmaya gidilmeyecek. Gol yemememiz gerekiyor" diye konuştu.

Oyuncuların tamamına güvendiğini ifade eden Tigana, İbrahim Toraman'ın oynayıp oynayamayacağına bu akşam yapılan antrenmandan sonra ya da yarın maçtan önce karar vereceğini bildirdi.

Maç sırasında penaltı olması durumunda hangi oyuncuyu görevlendireceğini açıklamak istemediğini belirten Fransız teknik dam, "Bugüne kadar antrenmanlarımızda haftada 1 kez duran toplara çalıştık, penaltı da attık. Ancak antrenman gerçek maç gibi değil. Atmosferi farklı" dedi.

İstanbul'daki ilk maçı hatırlatan Fransız teknik adam, ilk maçtaki 2-0'lık sonucun kendileri için yeterli olduğundan da sözederek, CSKA Sofya'nın yaptığı son maçların tümünü incelediklerini, takımın evinde yaptığı karşılaşmalarda toplam 13 gol atarak iyi bir performans gösterdiğini söyledi.

Tigana, Beşiktaş'ın yarınki maça hazır olduğunu vurgulayarak, "Atak oynayacağız" diyen CSKA Sofya Teknik Direktörü Plamen Markov'un açıklamaları yüzünden daha önce belirlediği taktiğini değiştirmeyeceğini de belirtti.

Basın toplantısına katılan İbrahım Toraman ise, "Maçı kazanmaya geldik. Herkesin bir görev paylaşımı var. Ağrılarım sürüyor, ancak inşallah yarın daha iyi olurum" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious