Tigana hakemleri eleştirdi

Tigana hakemleri eleştirdi.5540
  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, 1 - 0 kaybettikleri Galatasaray maçından sonrai basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maça iyi başladıklarını, pozisyonlar da bulduklarını belirten Tigana, yine bir golle kaybettiklerini belirterek, ''Maça ortak olabilirdik. Maalesef hakemler hakkında bu zamana kadar bir yorum yapmadık. Ancak çok basit hatalar yaparak sonuca etki ediyorlar'' dedi. Tigana konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Kale önünde fizik açısından tazeliğimiz biraz eksikti. Şimdi yeni bir deplasmana gideceğiz. Ama bundan sonra hakemlerin bizim soyunma odalarımıza gelip kuralları açıklamalarını istemiyorum. Zira bu kuralları sahada kendileri uygulamıyorlar. Eğer bu kurallar uygulanmayacaksa bu kuralların soyunma odasında anlatılmasının bir manası olduğuna inanmıyorum.''

Tigana, "Beşiktaş Ricardinho, Delgado gibi teknik oyuncuları ilerde ne zaman kullanmaya başlayacak," şeklindeki bir soruya, ''Bu konuda çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Uyum içinde bir takım oluşturmak için çabalıyoruz. Bunu başarırsak, takım da iyileşir'' diye cevap verdi.

Tigana, "Yarışta geride kalınıyor, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna ise, ''Geçen yıl sezonu şampiyon Galatasaray'ın 26 puan gerisinde bitirdik. Yeni bir takım kurmaya çalıştık. Gerideyiz; ama fazla eksiğimiz yok. İstediğimiz seviyeye ulaşamıyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalarımıza devam edip eksiğimizi kapatacağız. Bire-birde karşı karşıya kaldığımız zaman hata yapıyoruz. Mert Nobre ve Burak'a atılan hatalı paslar var, bunlar bireysel hata, bunları çalışarak kapatacağız. Galatasaray'da uzun süre bir arada oynayan oyuncular var. Bizde bir iki oyuncu dışında birlikte oynayan yok. Bu uyumsuzluğu çalışarak atlatacağız ve daha iyi olacağız. Galatasaray'ın yaptığı kombinasyonları şu halimizle yapmamız mümkün değil. Çalışarak bunları yapacağız'' diye cevap verdi.

"Galatasaray, tecrübesiz ve gençlerle oynuyor, Beşiktaş tecrübeli isimlerle oynuyor neden etkili değil" sorusuna ise Tigana, ''Kim daha tecrübeli bilmiyorum, ama bakarsanız Galatasaray iyi bir takım. Bizim ekipte şampiyonluk görmüş fazla oyuncumuz yok. Galatasaray'da oyuncular uzun süredir birlikte oynuyor ve geçen yılın şampiyon takımı'' diye cevap verdi.

Tigana, Mert Nobre yorgun olduğu için oyundan aldığını, bu değişikliği yaparken de fazla bir şey düşünmediğini söyledi.

Ünlü teknik adam Tigana, "Gökhan Zan ve İbrahim Toraman'ın olmaması yenilgide etken mi" sorusuna ise, sakatlığı olan Gökhan Zan'ı riske etmemek için oynatmadığını, iyileşmeden de oynatmayacağını söyledi. Tigana, İbrahim Toraman'ın da cezalı olduğunu söyledi. Bu oyuncuların olmamasının yenilgide etkisi olduğunu da sözlerine ekledi.

Tigana, kendisine yönelik eleştirilerden etkilenmediğini de sözlerine ekleyerek konuşmasını şöyle tamamladı: ''Maç öncesi eleştirilmek beni etkilemez. Bu bizim işimizin bir parçası. Bu zamana kadar ligde 3 hoca değişti zaten. Bana şimdiye kadar herhangi bir şey gelmedi. Diğer kulüplerde hep ben bırakıp gittim. Burada başıma böyle bir şey gelirse bu da bir ilk olacak. Ben savaşçı biriyim. Mücadeleme devam edeceğim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious