Tigana Kartal'a dert oldu !

Tigana Kartal'a dert oldu !.10346
  • Giriş : 04.06.2008 / 09:53:00

Del Bosque'ye rekor bir tazminat ödeyen Beşiktaş’ın başı şimdi de Tigana'yla derde girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Del Bosque davasını kaybederek, İspanyol teknik adam ve yardımcılarına toplam 8 milyon 961 bin euro tazminat ödemek zorunda kalan Beşiktaş Kulübü’nün başı şimdi de Teknik Direktör Tigana ile derde girdi.

2006-2007 sezonunun bitimine birkaç hafta kala görevine son verilen Fransız çalıştırıcı, 150 bin euroluk alacağı 25 Haziran 2007 tarihine kadar ödenmediği için fesih sözleşmesine dayanarak, gelecek yılın 2.3 milyon euro alacağını istemiş, bu nedenle FIFA’ya başvurmuştu. FIFA, hafta başında Futbol Federasyonu’na bir yazı göndererek Beşiktaş Kulübü’nün, Tigana ile düştüğü anlaşmazlık konusunda belge ve bilgilerin kendilerine iletilmesini istedi. Federasyon bu gelişme üzerine durumu siyah-beyazlı kulübe ileterek FIFA ile temasa geçilmesi gerektiğini bildirdi.

2.3 milyon euronun ödenmesini talep eden Fransız teknik adamın, Beşiktaş Kulübü’nden olumlu yanıt almaması halinde, Del Bosque gibi dava açacağı ve faiziyle birlikte alacaklarını tahsil yoluna gideceği kaydedildi.

Para hayır kurumuna

Beşiktaş Kulübü’nün görevine son vermesinden sonra maruz kaldığı davranışın etik olmadığını ve hakkını FIFA nezdinde arayacağını ifade eden Tigana, kazanacağı olası tazminatı hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious