Tigana: Oyun kurmada eksik kaldık

Tigana: Oyun kurmada eksik kaldık.5540
  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Vestel Manisaspor karşısında oyun kurmakta zorluk çektiklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özellikle oyun kurmada eksik kaldıklarını belirten Fransız çalıştırıcı, "Topu çevirmede kenarlardan bindirip orta yapmada oldukça eksiğiz. Bunlara çalışmamız gerekiyor. Oyun kuramayınca istediklerimizi yapamadık. Rakibimiz bizden daha iyi oynayınca da sahadan galibiyetle ayrıldı" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Delgado'nun yokluğunun mağlubiyete neden olup olmadığı şeklindeki soruya ise Tigana, "Eksik oyunculara değil yapamadıklarımıza üzülüyorum" diye cevap verdi.

-"OYUNCU İSTİYORUM"-

Takıma bir iki oyuncunun daha alınması gerektiğini belirten tecrübeli çalıştırıcı, "Ben bu durumu daha ilk hazırlık maçı sonrasında söylemiştim. Bu maçtan sonra söylemiyorum. Sakatlıklar da göz önüne alındığında tam bir takım olabilmemiz için bir veya birkaç oyuncuya daha ihtiyacımız bulunuyor" dedi.

Tigana, Vestel Manisaspor mağlubiyetinin bundan sonraki maçlara olumsuz bir etki oluşturmamasını umut ettiğini sözlerine ekledi.

-YANAL: "BEŞİKTAŞ GALİBİYETİ BİZİM AÇIMIZDAN KAZANÇ"

Beşiktaş galibiyeti sonrası çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, sezona galibiyet ile başlamalarının kendileri için kazanç olduğunu söyledi.

Genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olduklarını belirten Yanal "Takım oyunu oynamaya çalışıyoruz. Beşiktaş karşısında iyi oynadık ve sahadan galibiyetle ayrılmasını bildik. İlk yarıda iyi oynadık. Golden sonra istediklerimizi yaptık. İkinci yarıda önde fauller yapınca baskı yedik. Özellikle havadan toplarda rakibimiz bizi zorladı ancak onlara direkten dönen top dışında pozisyon vermedik. Şampiyonluğa oynayan bir rakibe karşı galibiyetle sahadan ayrılmak büyük bir kazanç. Fakat daha oynanacak çok maç var. Bundan sonra her maça galibiyet için çıkacağız" diye konuştu.

Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım da, sıcak havaya rağmen futbolcuların iyi bir mücadele ortaya koyduğunu, iki takım oyuncularının da centilmence mücadele ettiğini söyledi. Yılıdırım, tribünlerden kendisine yönelik yapılan küfürlü tezahüratlarla ilgili olarak da, "Zaman zaman bu tür şeyler olabiliyor" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious