Tigana: ''Para yok, disiplin de yok''

Tigana: ''Para yok, disiplin de yok''.7312
  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, 3 - 0 kaybedilen Gençlerbirliği Fortis Türkiye Kupası maçı sonrasında bazı basın mensuplarıyla yaptığı konuşmada ilginç açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Esenboğa Havaalanı ve peşinden de uçakta devam eden sohbette LigTV'den Atakan Kurt, Vatan gazetesinden Kartal Yiğit ve Beşiktaş TV'den Özgür Sancar ile maçın değerlendirmesini yaptığı açıklamada, "10 gün futbol konuşmayı kendime yasakladım" diyen Tigana, kendine yasak koymadan önce ise yönetimi yaylım ateşe tuttu ve dönüşüne kadar çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

- "PARA YOK DİSİPLİN YOK" -

Gençlerbirliği maçından 3 - 0'lık yenilgiyle ayrılan Beşiktaş, Esenboğa Havaalanı'ndaydı, kafile uçağı bekliyordu. Tigana, O sırada "Maç 2 - 0 olduktan sonra takım oyun disiplininden koptu. Neden?" sorusuna dinleyenleri ve sözlerini tercüme eden Sinan Serhatlıoğlu'nu da şaşırtan bir yanıt verdi: "Oyun disiplini var mıydı ki; 1 - 0 olmadan önce de kopmuştuk. Aklımız hiç bir zaman sahada olmadı. Şimdi size soruyorum; 20 maçtır para alamayan bir takımda oyun disiplini nasıl olur? Maça hiç motive olamadık ki... "

- "BREZİLYALILAR GERİ DÖNMEYEBİLİR" -

Tigana; takımdaki Brezilyalı futbolcular için de ilginç bir iddiada bulundu: "Tekrar ediyorum; futbolcularımı maça motive edemiyorum. Brezilyalı oyuncular bana tatilden sonra geri dönmeyebileceklerini söylediler. Paraları ödenmezse bir daha Türkiye'ye gelmeyebilirler. Bu takım nasıl maçı kazansın."

- "PARA YOK. TRANSFERİ NASIL YAPALIM?" -

Kafile Esenboğa'da uçağa bindikten sonra Tigana'nın eleştirileri devam etti. Fransız teknik adam, "Transfer yapacak mısınız" sorusunu da şöyle yanıtladı: "20 maçtır paraların ödenmediği bir kulüpte nasıl transfer yapalım .Sözlerim çok iyi anlaşılmıyor galiba para yok, paranın olmadığı bir takımda transfer olmaz.Ama bedava gelecek bir futbolcu varsa onu bilemem."

- "YÖNETİCİYLE SABAHA KADAR PAZARLIK YAPTILAR" -

Tigana; takımın neden motive olamamasını bir de örnekle açıkladı:

"Maçtan bir gün önce futbolcularımın saat 22' de yatağa girmeleri gerekiyor ama sabaha karşı 02'ye kadar ikinci başkan Murat Aksu ile para pazarlığı yapan, paraların neden ödenmediğini soran oyuncularım var. Evet; size soruyorum bu şartlarda nasıl maça motive olunur, nasıl galip gelinir."

- "Futbol KONUŞMAYACAĞIM" -

Esenboğa'dan Atatürk Havalimanı'na kadar 40 dakikalık süre içinde eleştirilerini sürdüren Tigana, uçak inişe geçtiği sırada son olarak şunları söyledi:

"Beyin olarak çok yoruldum ve yıprandım. İstanbul'a herşeyden arınmış sağlam bir kafayla gelmek istiyorsam 10 gün boyunca futbolun f'sinden bile bahsetmemem lazım. Şu dakikadan itibaren futboldan kopuyorum.10 gün bana futbol yasak."

Yasağın, uçağın piste inmesiyle başladığı ve Tigana'nın daha sonra konuşmadığı belirtildi. Tatil için Fransa'ya giden Tigana'nın oradan da doğduğu ülke olan Mali'ye geçerek yoksullara yardım kampanyasına katılacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious