Tigana: Şampiyon olabiliriz

Tigana: Şampiyon olabiliriz.7312
  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

F.Bahçe ile arasındaki puan farkı 6'ya düşen Beşiktaş'ta Tigana, "Kendi sahamızda gösterdiğimiz başarıyı deplasmanda da sergilersek, F.Bahçe'nin üstüne çıkarız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş'ta bir yılı aşkın süredir teknik direktörlük yapan Jean Tigana ilk kez şampiyonluk lafını telaffuz etti. Fenerbahçe'nin Sivas'a kendi sahasında 2 puan kaybetmesiyle keyiflenen Fransız teknik adam, "İçeride kazanıyoruz, deplasmanda kaybediyoruz. Şampiyon olabiliriz ama zirveyi istiyorsak, deplasmanda da artık kazanmalıyız. Bunu futbolcularıma da söyledim. Ligde çok puan kaybı yaşanıyor. Daha önce şampiyonluğun F.Bahçe ve G.Saray'ın puan kaybetmesiyle olabileceğini söylemiştim. G.Saray'ın üzerine çıktık. Biz içeride ve dışarıda kazanmaya devam edersek, F.Bahçe'nin de üzerine çıkabiliriz" ifadesini
kullandı.

RİCARDİNHO LİDER
Takımın ilk yarıya göre çok daha iyi durumda olduğunu belirten Tigana sözlerini şöyle sürdürdü: "Devre arasının Beşiktaş için ne kadar verimli geçtiğini zaman ilerledikçe, haftalar geçtikçe daha iyi görmeye başladık. İnönü Stadı'nda yaşanılan ürkeklik artık kayboldu. Deplasmandaki fobiyi de yeneceğiz." Beşiktaş Teknik Direktörü, Ricardinho'nun performansını da göklere çıkartarak, "Ricardinho lider vasıflı bir futbolcu. Onun kalitesinden hiç bir zaman şüphemiz olmadı. İyi olacağını, Beşiktaş'a çok yararlı olacağını hep söyledik. Bu konuda yanılmadığımızı da gördük" diye konuştu. Tigana, çok eleştirilen Delgado için ise "Ağır bir sakatlık geçirdi. Yavaş yavaş istenen konuma geliyor. Ona da güveniyorum" dedi.

SOUNESS İLE ALAKAMIZ YOK!
Bu arada Beşiktaş 2 günlük iznin ardından bugün A.Gücü maçı hazırlıklarına başlayacak. Sakatlığı geçen Kleberson'un da takımla idmanlara çıkacağı öğrenildi. Ligin ikinci yarısında forma yüzü görmeyen Brezilyalı'nın kondisyon açığını kapatmasının en az 2 haftayı alacağı bildirildi. Öte yandan yönetim, G.Saray maçını izlemeye gelen G.Souness ile Beşiktaş'ın bir alakası olmadığını belirterek, "Beşiktaş'ın hocası Tigana'dır. İskoç hocanın Demirören'in isteği ile Türkiye'ye geldiği de hayal ürünüdür" açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious