Tigana: Ya kovulacağım ya başaracağım

Tigana: Ya kovulacağım ya başaracağım.5540
  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, fırtınada teknesini terkedecek kaptan olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Jean Tigana, 4-4 berabere kaldıkları Antalyaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, üzgün olduğunu belirterek, "Çok yazık, ofansifte iyiydik. 3 duran toptan gol yedik. Sıkıntılı bir dönem yaşıyoruz. Çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Ben hokkabaz, ya da sihirbaz değilim, profesyonel bir teknik adamım. Beşiktaş, 3 yılda 4 teknik adam değiştirdi. Fırtınada teknesini terkedecek kaptan değilim. Hep birlikte çok çalışacağız. Benim bu takımdan ya kovulmam lazım, ya da başarmam gerekir. Bırakıp gitmek olmaz. Çünkü ben çok çalışan bir adamım. Sezon başından beri genç ekibiz ve çok sakatımız var. Futbolcularımın üzerinde çok baskılar görüyorum. Oyuncularımız buna alışmalı. Hatta geçen yıl bu baskılardan dolayı 4 futbolcum gitmek istedi. Basın olarak benim üstüme odaklanmanız, oyuncularımın üzerine gitmenizden daha iyidir." dedi.

Tigana, hakemle ilgili sorulan bir soruya, "Hakem olaylarına girmiyorum. Avrupa kupası maçında bana telefon edilerek, attığımız golün ofsayt olmadığı söylendi. Ancak daha sonra izlediğim görüntülerde golümüzün gerçekten ofsayt olduğunu gördüm. Bu nedenle hakemler hakkında sıcağı sıcağına söylemlerde bulunmak, hakem hakkında yorum yapmak dogru değil" yanıtını verdi.

VURAL: "SKORA ÜZÜLDÜM"

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural ise skora üzülmemenin mümkün olmadığını ifade ederek, "Soyunma odasında futbolcularımın hepsini üzgün gördüm. İki takım da maçı kazanmak istedi. Biz özellikle ikinci yarıda çok iyiydik. Son golde Burak'ın faul yaptığını sanıyorum. Tek tesellim Futbol adına iyi oyun ortaya koymamız ve 12 haftadır aynı tempoyu sergilememiz. Maç öncesinde iki şanssızlık yaşadık. Birincisi Denizli maçında sakatlanan Suazo'nun yokluğu ve son antrenmanda arka adalesinden sakatlanan Uğur Kavuk'un yokluğu. Çünkü ikisi de formda oyuncularımız. Taraftara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Cordoba hakkındaki soruya Yılmaz Vural, "Cordoba, hala Antalyasporlu olamadı. Maç öncesinde çok stresli ve gergindi. Beşiktaş'la oynarken kendisine yapılanları hala sindiremedi. Temennimiz bu sorununu, en kısa sürede çözmesi ve en kısa zamanda aramıza gelmesi" yorumunda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious