Tigana'dan savunma istendi

Tigana'dan savunma istendi.5914
  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Kulübü, teknik direktör Jean Tigana'nın futbolcuların kulüpten alacakları olduğuna dair açıklamalarından dolayı Fransız teknik adamın noter kanalıyla savunmasının istendiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, kulüple futbolcular arasında parasal açıdan hiçbir problemin bulunmadığı kaydedildi. Siyah-beyazlı kulüp, teknik direktör Jean Tigana'nın, Gençlerbirliği ile oynanan Fortis Türkiye Kupası maçı sonrası bazı medya mensuplarına yaptığı söylenen açıklamalarıyla ilgili gündeme getirilen iddialar üzerine resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Beşiktaş Kulübü'nün, kurulduğu günden bu yana sporcularına ödemelerini düzenli olarak yapan, zaman zaman gecikmeler olsa da tüm taahhütlerini yerine getiren bir spor kulübü olduğu vurgulanan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

''Kulübümüz, oyuncularıyla yapılan sözleşmelerin gereklerini her zaman, en küçük ayrıntısına kadar yerine getirmektedir.

Yabancı futbolcularımızın Aralık maaşları dışında, kulübümüzden alacakları bulunmamaktadır. Kendilerine son ödeme de 19 Aralık 2006 tarihinde yapılmıştır. Dolayısıyla tatile çıkan bu futbolcularımızın ülkelerinden geri dönmeyecekleri şeklinde basında yer alan iddiaların, parasal konulara dayandırılması tamamen anlamsızdır.

Diğer oyuncularımızla ilgili iddialara gelince; Türk oyuncularımıza yapılan maç başına ödemelerde gecikmeler söz konusu olmuştur. Ancak diğer ödemelerin tamamı gününde yerine getirilmiştir. Futbolcularımıza kalan alacaklarının da bu ay içinde ödeneceği bildirilmiş olup, parasal hiçbir problemden dolayı oyuncularla kulübümüz arasında bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Hal böyle iken özellikle kaybedilen bir maç sonrası, alınan başarısız sonucun para ödenmediği iddiasına dayandırılması kabul edilir bir durum değildir.''

Bu arada Kulüp ikinci başkanı Murat Aksu'nun, Gençlerbirliği maçından bir gün önce, futbolcularla sabah 02.00' a kadar para pazarlığı yaptığı iddiasının tamamen hayal ürünü olduğu vurgulandı.

-TİGANA'DAN SAVUNMA İSTENDİ-

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, açıklamalarının çarpıtıldığını kulübün internet sitesinden dün açıklamasına rağmen, teknik direktör Jean Tigana'dan noter kanalıyla savunma istedi.

Yönetim açıklamasında konuyla ilgili, ''Şu anda tatilde bulunan Sayın Tigana, tercüman Sayın Sinan Serhatlıoğlu vasıtasıyla yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını dün internet sitemiz aracılığıyla kamuoyuna duyurmuş olmasına karşın, yönetim kurulumuz konu ile ilgili olarak Beşiktaş İkinci Noterliği'nden 22.12.2006 tarihinde düzenlenen ihtarname ile kendisinin savunmasını istemiştir.'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious