Tıkanmış yollar açılacak

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

Mehmet Ağar: Türk siyasetinde tıkanmış yollar açılacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, “Bugün kardeşlik diye Türk geleneğinin çok oturmuş bir geleneğinin sahipleri olarak, bu müşterek iradeyi milletimizin yüksek talebiyle ortaya koyduk.Hayırlı ve uğurlu günler gelecektir” dedi.

Ağar, iki partinin birleşmesine ilişkin protokolü imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada, bugünün “hayırlı” bir gün olduğunu belirterek, Türk siyasetinin 1980 sonrasındaki “tıkanmış yollarının açıldığını” söyledi.

Siyasette milletin arzuladığı istikametin yeniden şekillendiğini kaydeden Ağar, “Tıpkı 61 sene evvel milletin en demokratik isyanını ceberut bir tek parti iktidarına karşı ortaya koyan Demokrat Parti iradesi gibi” dedi.
Aynı iradenin bugün yeniden farklı noktalarda ama benzer bir siyasi açılımı gerçekleştirdiğini anlatan Ağar, “O günün Türkiye'sinde kendilerini rejim muhafızı tayin edenler, kendilerini milleti hizaya sokmakla görevli zannedenlerin bugün bir ruh ikizi oluşmuştur” diye konuştu.

“Türkiye'de inançların muhafızlığına soyunmuş, bugün AKP'siyle CHP'siyle kutuplaşmanın, zıtlaşmanın temsili olan bir siyaseti milletin reddettiği” görüşünü savunan Ağar, “Bugün bu ikiz kardeşler milleti farklı bir kadere mahkum etmek istiyorlar” dedi.

Bunun milletin demokratik bir isyanı, birlikteliği ve beraberliği olduğunu belirten Ağar, ekilemeyen tarlalar, toplanamayan ürünler, verimsiz, güvensiz hürriyetsiz üniversiteler, güvensiz sokaklar, çaresiz mahalleler ve evler bulunduğunu savundu.

Türkiye'nin yüksek faiz maliyeti altında olduğunu kaydeden Ağar, “Türkiye, ekonomisini ipotek altına alan bu zihniyetinden kurtulma mücadelesi içindedir. Maliyet artan işsizliktir, maliyet yüksek faizdir, maliyet giderek sıkıntıya giren Türkiye'dir” diye konuştu.
“Bu siyaseti yıkmak üzere bir araya geldiklerini” belirten Ağar, geçmişin sıkıntı veren bütün meselelerinin geride kaldığını söyledi.

Ağar, “Bugün kardeşlik diye Türk geleneğinin çok oturmuş bir geleneğinin sahipleri olarak, bu müşterek iradeyi milletimizin yüksek talebiyle ortaya koyduk. Hayırlı ve uğurlu günler gelecektir” diye konuştu.
“Milletin feraseti ve cesaretinin bugün bir arada olduğunu” anlatan Ağar, “Millet müsterih olsun, huzurlu olsun, yeni baştan kendi iradesiyle kurduğu güvenin ve güzel günlerle birlikte bir muhteşem Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Bunda emeği geçenlere teşekkür eden Ağar, “gelecek günlerin az konuşup çok iş yapacakları günler olduğunu” sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious