TİM, Başkanı'nı seçti

TİM, Başkanı'nı seçti.9903
  • Giriş : 09.09.2008 / 15:48:00
  • Güncelleme : 09.09.2008 / 16:05:53

Mehmet Büyükekşi Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığına seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) 15. Olağan Genel Kurulunda yapılan başkanlık seçiminde, adaylardan Mehmet Büyükekşi 201 delegenin oyunu, Adnan Dalgakıran ise 125 delegenin oyunu aldı.

BÜYÜKEKŞİ: "TİM BAŞKANLIĞI EN BÜYÜK VE EN ÖNEMLİ LAFI SÖYLEMENİN DEĞİL, EN YAPILABİLİR ÇÖZÜMÜ ÜRETMENİN MAKAMIDIR"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Mehmet Büyükekşi, "TİM Başkanlığı, en büyük ve en önemli lafı söylemenin değil, en yapılabilir çözümü üretmenin makamıdır" dedi.

TİM Başkan Adayı Büyükekşi, seçimlere geçilmeden önce yaptığı konuşmada, yaptıkları ve yapacaklarını ihracatçılara gönderdiği broşürde detaylarıyla anlattığını belirterek, 17 yıldır ihracatçı birliklerinde yönetim kurulu üyesi ve birlik başkanı olarak hizmet verdiğini, 7 yıldır da TİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olduğunu anlattı.

Büyükekşi, "TİM'in yükseliş öyküsünü yaratan ekibin bir parçasıyım. Bu süreçte eksik kaldığımız yanları da sebepleriyle görme şansım oldu. Dolayısıyla son derece tecrübeliyim" dedi.

17 yıldır devam eden ihracatçı birlikleri hizmet döneminde ve TİM'de 13 ayrı hükümetle ve çok sayıda bakanla çalışma fırsatı bulduğunu ifade eden Büyükekşi, "TİM başkanlığı en büyük ve en önemli lafı söylemenin değil, en yapılabilir çözümü üretmenin makamıdır. Bizler pop star veya siyasetçi değil, iş adamıyız ve ihracatçılarımızı temsil ediyoruz" dedi.

İhracatçı birliklerini, ihracatın sonuçlarıyla değil nedenleriyle ilgilenen yapılar olarak konumlandırmaları gerektiğini belirten Büyükekşi, "Yasamızın çıkması gerekiyor. Yasamızın çıkmasına paralel olarak ulusal tasarım konseyimizi oluşturacak ve Türk ticaret noktalarını kurmaya başlayacağız" dedi.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ KİMDİR?

* 1961 Gaziantep doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde mimarlık okudu. Ziylan Taban şirketinde genel müdür olarak başladığı iş yaşamı, askere gitmeden kurduğu Ziylan Ayakkabı'yla sürüyor. Polaris, Flogard, Kinetix gibi markaları var. 200 milyon dolar cirosu olan 12 şirketli Ziylan Grubu, 41 ülkeye 15 milyon dolarlık ihracat yapıyor. Büyükekşi, halen TİM başkanvekili, İSO üyesi, Türk Eximbank ve THY'de Yönetim Kurulu üyesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*