TİM'den KKTC çıkarması

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

KKTC Başbakan Ferdi Soyer, KKTC'deki uluslararası fuara 21 firma ile katılan Akdeniz İhracatçı Birlikleri ve bağlı oldukları Türkiye İhracatçılar Meclisi heyetini kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Türkiye ile birlikte çözüm sürecini ileriye doğru götüreceklerini belirtti.

"Moralimiz kırık değil. Çünkü yüreğimizde insan sevgisi, ulusal ve toplumsal değerlerimize bağlılığın ateşi yanıyor"

diyen Başbakan Soyer, Kıbrıs Türk halkının Avrupa Birliği'ne üyelik yolunda kendi değerleriyle barışı koruyarak ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

Ülke ekonomisi içerisinde ihracatın önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan Başbakan Ferdi Sabit Soyer de, Türkiye ekonomisinin gelişen ve büyüyen bir trend izlediğine işaret etti. Gidilecek daha çok yol olduğunu, Türkiye ve Kıbrıs için gidilen yolun ise doğru olduğunu vurgulayan Soyer, global bilim ve teknolojinin yaygın olduğu dünyada artık ulusal sınırlar arasına sığınarak korumacı politikalarla tek başına hareket edilemeyeceğini kaydetti.

Soyer, Türkiye ve KKTC'nin dinamiğinin ortak çıkarlar noktasında önemli sonuçlar yaratacağını da ifade etti. Soyer, "Moralimiz kırık değil. Çünkü yüreğimizde insan sevgisi, ulusal ve toplumsal değerlerimize bağlılığın ateşi yanıyor. Çalışmamızı sürdüreceğiz. Bunu yaparken de ekonomik ve sosyal olarak KKTC'nin yaşam standardını geliştirme imkanlarını büyütme sürecini artırmak zorundayız ki siyasal mücadele noktasında halkın direngenliğini ve mücadele etme kabiliyetini geliştirelim.AB üyelik yolunda kendi değerlerimizle barışı koruyarak ilerlemeye devam edeceğiz."diye konuştu.

KKTC'ye ne tür katkıları olabileceğini sormak ve KKTC'de de ihracatı artırma çalışması yapma kararı aldıklarını belirtmek için Başbakan'ı ziyaret ettiklerini kaydeden Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Satıcı, Türkiye ve KKTC'nin ortaya koydukları Kıbrıs politikasını desteklediklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious