Times Meydanı'nda Türkiye reklamları

Times Meydanı'nda Türkiye reklamları.19801
  • Giriş : 02.06.2009 / 22:55:00

ABD'nin New York kentinin turistik merkezi Times Meydanı'ndaki dev ekranlarda, Türkiye'yi tanıtıcı reklamlar gösterilmeye başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

New York Kültür ve Tanıtma Ataşeliğinin girişimiyle başlatılan reklam kampanyasında, çoğunluğu turistlerden oluşmak üzere, günde 2 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Times Meydanı'ndaki devasa Nasdaq ve Reuters ekranlarında, tüm haziran ayı boyunca, Türkiye tanıtım filmleriyle birlikte, Türkiye'de gidilmesi önerilen yerler gösterilecek.

Ataşelikten yapılan açıklamaya göre, her 8 dakikada bir, günde yaklaşık 200 kez yayımlanan Türkiye reklamlarında İstanbul, Ayasofya, Ege Sahilleri, Efes, Nemrut Dağı ile Türkiye'deki golf ve SPA merkezlerinden kareler yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın web sitesi ''www.goturkey.com''un da aralıklarla yansıtıldığı reklamlarda, 2009 yılında ABD'de kullanılmakta olan ''Unlimited Turkey" (Sınırsız Türkiye) sloganı öne çıkarılıyor.

New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Hasan Zöngür de konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''New York, Şikago ve Los Angeles'ta, çift katlı turist otobüslerinde, telefon kulübelerinda ve belediye otobüslerinde olmak üzere, ülkemizi tanıtıcı açık hava reklamlarımız devam ediyor. Ayrıca ABC ve NBC gibi tüm ABD çapında yayın yapan televizyonların 'prime time' dilimlerinde Türkiye reklam filmlerimiz gösteriliyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*