Timsah göz yaşları!

  • Giriş : 29.12.2006 / 00:00:00

Antalya’da, kaçırıldıktan sonra öldürülen Tekel elemanı Ömer Yılmaz’ın katil zanlısı 1.5 yıl sonra yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yılmaz’ın cinayet zanlısının, en yakın mesai arkadaşı Ramazan Beyaz (30) olduğu ve cenazesine katılarak gözyaşı döktüğü ortaya çıktı. Ramazan Beyaz’ın adliyeye çıkarılması esnasında öldürülen Ömer Yılmaz’ın yakınları sinir krizleri geçirdi.

Geçen yıl temmuz ayında kaçırıldıktan sonra öldürülerek Antalya-Isparta yolunun 10. kilometresine bırakılan ve aracında bulunan 25 bin YTL’si gasp edilen Ömer Yılmaz’ın katil zanlısı yakalandı. Ömer Yılmaz’ın cesedinin bulunmasının ardından geniş çaplı araştırma başlatan Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, katil zanlısını yakalamayı başardı. Olaydan sonra şirket çalışanlarını takibe alan jandarma timleri, öldürülen gencin mesai arkadaşı olan Ramazan Beyaz isimli bir kişinin işten ayrıldığını tespit etti. Konuyu araştıran jandarma ekipleri, Ramazan Beyaz’ın, öldürülen Ömer Yılmaz’ın cenazesine katılarak gözyaşı döktüğünü ve ondan sonra ayrılarak ortadan kaybolduğunu belirledi.

Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri, Ramazan Beyaz’ı bir süre takip altına aldı. Bu arada Ömer Yılmaz’ın cenaze törenine katılan ve gözyaşı döken önce Adana’ya giden Ramazan Beyaz’ın daha sonra Rusya’ya gittiğini belirledi. Ramazan Beyaz’ın, arkadaşı Ömer Yılmaz’ı öldürerek gasp ettiği paraları Rusya’da hayat kadınları ile gönül eğlendirerek harcadığı belirlendi. Paraların bitmesinin ardından kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenilen Beyaz’ın Adana’da bir silahla yaralama olayına karışması nedeniyle gözaltına alındığı belirtildi.

Ramazan Beyaz yapılan soruşturma üzerine suçlarını ve Ömer Yılmaz’ı nasıl öldürdüğünü itiraf ettiği ortaya çıktı. İşlediği suçu tüm soğukkanlılıkla anlatan Beyaz’ın ifadesinde, "Tekel’de çalıştım. Daha sonra işten ayrıldım. Bu arada Ömer bana çok güvenirdi ve bende bunu takip etmeye başladım. Olay günü arabasına bindim. Isparta yoluna gelince de paralarını alıp öldürdüm." dediği belirtildi.

Olay yerinde tatbikat yaptırılan Beyaz, yapılan işlemlerin ardından Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Katil zanlısı Ramazan Beyaz Cumhuriyet Savcılığı’na götürülürken, adliye önünde bekleyen Ömer Yılmaz’ın yakınları sinir krizleri geçirdi. Olayın üzerinden 1.5 yıl geçtiğini belirten Ömer Yılmaz’ın babası Halil Yılmaz ve diğer yakınları adalete güvendiklerini er geç tecelli edeceğini söyledi. Ömer Yılmaz’ın yakınları, Ramazan Beyaz adliye getirilirken, "Hiç mi vicdanın sızlamadı? Sen insan mısın?" gibi sözlerle tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious