Timsahın dişlerinden kızını kurtardı

Timsahın dişlerinden kızını kurtardı.15169
  • Giriş : 15.03.2008 / 18:58:00

50 yaşındaki anne nehir kenarında dev bir timsahın saldırısına uğrayan kızını, hayvanın dişleri arasından güçlükle çekerek kurtardı. Bu olay katil timsahın ilk vukuatı değil..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Endonezya'nın Sumatra adasında 50 yaşında bir kadın, nehir kenarında timsah saldırısına uğrayan kızını, hayvanın dişleri arasından çekerek kurtardı.

İngiliz The Daily Telegraph gazetesinin haberine göre geçen Perşembe günü Sumatra'nın güneyindeki Batang Hari Nehri kenarında Mukut köyünde yaşayan Rohima adlı kadın, su almak için su kenarına inen 25 yaşındaki kızı Trisna'nın çığlıklarını duyunca hemen nehre doğru koştu.

Yaklaşık 6 metrelik dev bir timsahın kızını bacağından sürükleyerek suya doğru çekmeye çalıştığını gören anne, hiç düşünmeden suya atladı. Çıplak ayaklarıyla hayvanın kafasını tekmeleyen Rohima, timsahın kızını bırakmayacağını anlayınca Trisna'yı tüm gücüyle kendisine doğru çekti. Sonunda kızını hayvanın dişleri arasından kurtaran kadın, kıyıya çıktıktan sonra hemen Trisna'nın kanayan bacağını bir bezle sararak çevredekilerden yardım istedi.

Timsah ve yılan gibi sürüngenlerden çok korktuğunu söyleyen kahraman anne, 'Trisna'yı o halde görünce tüm korkularımı unuttum. Eğer yardım etmezsem onu kaybedeceğimi biliyordum' diye konuştu.

Bölgede Şubat ayı içerisinde 3 kişiyi daha aynı şekilde öldüren timsahın, Trisna'ya saldıran timsahla aynı hayvan olduğunu düşünen yerel yetkililer, daha fazla can kaybı yaşanmadan timsahın bulunması için bölgede arama çalışmaları başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious