Tinerciler liseli kızı bıçakladı

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Adana'da sabahın erken saatinde okula gitmek için yola çıkan lise son sınıf öğrencisi tinercilerin bıçaklı saldırısında sağ omzundan yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İddiaya göre genç kız 5. durağı geçtikten sonra 2 kişi önüne geçerek para vermesini istedi. Tinerci oldukları ileri sürülen şahıslar parası olmadığını söylenen Hatice'nin sağ omzunu bıçakla yaraladı. Bununla yetinmeyen saldırganlar genç kızı darp etti.

Saldırganlar eski bir bisiklet ile olay yerinden uzaklaşırken, Hatice Koç, okula gitmeye devam etti. Okulun önüne geldiğinde arkadaşlarını kan içerisinde gören öğrenciler, okul önünde bulunan polislere durumu bildirdi.

Polisin çağırdığı ambulans Hatice'yi alarak Adana Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Arkadaşlarını yalnız bırakmayan öğrenciler, hastaneye gelerek yaralı arkadaşlarının tedavisi ile ilgilendi.

Gözyaşlarını tutamayan öğrenciler, arkadaşlarının ailesi gelene kadar hastaneden ayrılmadılar. Filmi çekilen genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu ve gözlem odasında bir süre kontrol altında tutulacağı bildirildi.

Sosyal 2B son sınıf öğrencisi olan Hatice Koç, yaşadığı korku dolu olayı şöyle anlattı: "Ben okula giderken 5 ile 6. durak arasında iki kişi önümde durdu. Ben şaşırdım. Benden para vermemi istediler. Para yok deyince bıçakla beni yaraladılar. Daha sonrada yumruk ve tekmeyle vurdular. Verecek bir şeyim yoktu." dedi

Haberi alır almaz hastaneye gelen pastane işçisi baba Mustafa Koç, tinercilere ateş püskürdü.

Kızını kanlar içinde gören baba Koç, "Bugüne kadar tinercilere acıyordum. Yaşantılarına üzülüyordum. Ama bundan sonra acımayacağım. Gördüğüm yerde zevk için onları döveceğim." dedi.

Polis, alınan eşkal doğrultusunda kayıplara karışan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious