Tıp fakültesi hastaneleri darboğazda

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Rektör ve dekanlar, Tıp fakültesi hastanelerinin darboğazda olduklarını söylediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ege Üniversitesi'ndeki (EÜ) Üniversitelerarası Kurul Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi'nde, EÜ Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır başkanlığında yapılan toplantıda tıp, eczacılık, diş hekimliği ve veteriner fakülteleriyle hemşirelik ve sağlık yüksekokullarının problemlerini tartıştı.
Bütün rektör ve dekanlar, öncelikle maddi sıkıntılarını dile getirdi.

Toplantıda tıp fakülteleri hastanelerinin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan yakınan rektör ve dekanlar, bütçe uygulama talimatında belirtilen fiyatlarla hiçbir tıp fakültesi hastanesinin ayakta kalamayacağını savundu.

Konsey Başkanı Prof. Dr. Bayındır, konsey üyelerinin ilk gün sabah oturumundan sonra 5 komisyon halinde çalışmalarına devam ederek problemleri tartışıp çözüm önerileri hazırladığını ancak en önemli problem olarak karşılarına bütçe uygulama talimatının çıktığını belirtti.


Bayındır, "Hekimlerimiz ve diğer sağlık personelimiz, özverili çabalarıyla en ciddi hastalıkların teşhis ve tedavisinde olağanüstü başarılar sağlıyor. Buna rağmen bu bütçe uygulamalarının devam etmesi halinde hastanelerimiz hizmet veremez hale gelecek. Konseyimiz, bu vahim durumun kamuoyuna duyurulmasına oybirliğiyle karar vermiştir." dedi.

Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi toplantısına 16 rektör, 104 tıp, eczacılık, diş hekimliği ve veteriner fakültesi dekanıyla hemşirelik ve sağlık yüksekokulu müdürü katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious