Tipi kara yolunu kapattı: 50 kişi mahsur

Tipi kara yolunu kapattı: 50 kişi mahsur.8796
  • Giriş : 04.12.2008 / 17:33:00

Van-Bahçesaray kara yolunun, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanması sonucu 5 araçtaki yaklaşık 50 kişi yolda mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Van-Bahçesaray kara yolu üzerindeki 3 bin rakımlı Karabet Geçidi, etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Bunun üzerine, Van'dan Bahçesaray'a giden 4 minibüs ile 1 kamyon, ilçeye 25 kilometre uzaklıkta içindeki 50 dolayında yolcuyla yolda mahsur kaldı.

Minibüs sürücülerinden Mehmet Yaşa'nın, telefonla akrabalarını arayarak yolda mahsur kaldıklarını bildirmesi üzerine, durum Belediye Başkanlığı ve özel idare yetkililerine haber verildi.

Karabet Geçidi'nde mahsur kalan vatandaşların kurtarılması ve yolun ulaşıma açılması için karla mücadale araçları ile kurtarma ekiplerinin yola çıktığı belirtildi.

Bu arada, AA muhabirinin telefonla görüştüğü minibüs sürücüsü Mahmut Yaşa, yolculardan çoğunun kadın ve çocuk olduğunu belirterek, havanın soğuk olması nedeniyle araçlarından dışarı çıkamadıklarını ve araç kaloriferleriyle ısınmaya çalıştıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*