TIR, park halindeki iki TIR'ı biçti: 2 ölü

TIR, park halindeki iki TIR'ı biçti: 2 ölü.9411
  • Giriş : 28.06.2008 / 10:46:00

Sakarya'nın Sapanca ilçesi TEM Otoyolu'nda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, otoyolun uzunkum mevkiinde meydana gelen kazada, İstanbul'dan Ankara yönüne giden Hıdır Bulaca'nın (30) kullandığı 34 AF 5480 plakalı yatak yüklü TIR'ın sürücüsü abdest almak için park alanında yer aradı. Bulaca, park alanının dolu olması sebebiyle TIR'ı otoyol kenarına park etti. Aynı firmaya ait olan Abdullah Öztunç idaresindeki 34 FG 1930 plakalı TIR da diğer aracın arkasına park etti.

Bu esnada İstanbul'dan Kütahya'ya giden Mehmet Karaca (49) yönetimindeki 43 DP 868 plakalı TIR, güvenlik şeridinde park halinde bulunan iki TIR'a ve abdest almak için aracından inen sürücü Bulaca'ya çarptı. Kazada Karaca'nın kullandığı araçta bulunan ikinci şoför Süleyman Sağlam (45) ile Hıdır Bulaca olay yerinde öldü.

Kazadan yara almadan kurtulan Mehmet Karaca, kaza sonrası ölen arkadaşının cesedi başında ağladı. Jandarma tarafından gözaltına alınan Karaca, başka bir aracın kendisini sıkıştırdığını ve bu nedenle park halindeki araçlara çarptığını ileri sürdü.

Kaza nedeniyle, TEM otoyolunda trafik 1,5 saat süreyle tek şeritten verildi. Kaza yerinin temizlenmesinin ardından trafik normal akışına geri döndü. Kazayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious