TIR yakılması davasında 3 müebbet

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Sakarya'da TEKEL'e ait TIR'ı içindeki iki kişiyle birlikteı, İstanbul'da da bir kişiyi otomobiliyle yakarak öldürmekten yargılanan 6 sanıktan 3'üne ağırlaştırılmış müebbet, 3'üne ise 36'şar yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuklu sanıklar İsmail Ozan Tatay, Hacı Tatay, İlyas Tatay, Cengiz Bayrak, Hasret Ünsal, Muharrem Gülten ve sanık avukatı Turgay Özcan ile öldürülen Mehmet Akkoç'un eşi Fatma Akkoç, avukatı Muhsin Pehlivanoğlu, TEKEL Sigara Pazarlama ve Dağıtım AŞ'nin avukatı Ferhat Konbay katıldı.

Duruşmada, “Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak, adam öldürmek, yağma, kamu malına zarar vermek ve ruhsatsız silah taşımak” suçlarından İlyas Tatay, Cengiz Bayrak, Hasret Ünsal ağırlaştırılmış müebbet; İsmail Ozan Tatay, Hacı Tatay ve Muharrem Gülten de 36'şar yıl ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan Sezgin Yurdusever ise beraat etti.

OLAY

TEM Otoyolu Adapazarı Alancuma mevkisinde, 22 Aralık 2004'te TEKEL İzmir Başmüdürlüğüne ait 34 VDN 79 plakalı TIR, ürünler çalındıktan sonra içinde sürücüleri Ufuk Tuna ve Mehmet Akkoç ile birlikte yakılmıştı. Bu olaydan 2 gün sonra da TEKEL'de çalışan Emrah Demir, İstanbul Büyükçekmece'de öldürüldükten sonra otomobiliyle yakılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious