Tire'de vahşet!

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

İzmir'in Tire İlçesi'nde kimliği belirsiz genç, boğazı kesilerek öldürüldü; cesedi, ormanla birlikte ateşe verilerek yakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İhbar üzerine Tire İtfayesi'ne bağlı ekipler, yangına saat 15.48'de müdahale etti, kısa sürede söndürdü. Yanan 4 dekarlık zeytinlik ve makilik alan içinde inceleme yapılırken, yanmış bir erkek cesedi bulundu, jandarmaya haber verildi. 25-30 yaşlarındaki gencin boğazı kesilerek öldürüldüğü, daha sonra büyük olasılıkla cinayeti örtbas etmek için cesedinin yakıldığı belirtildi.

KÜÇÜK KİRAZ DÜĞÜMÜ ÇÖZECEK

Olay yerine gelen jandarma ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak vahşeti araştırmaya başladı. Gencin sağ kolunda ‘Küçük kiraz’ yazan bir dövme bulundu. Sol ve sağ elinin kırık olduğu anlaşılan cesedin yanında Hz. Ali'nin kılıcını simgeleyen bir kolye ve yüzük bulunması dikkat çekti. Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, ölenin kimliği henüz belirlenemedi.

TEK GÖRGÜ TANIĞI BİR ÇOBAN

Cesedin bulunduğu yerde yangının başladığı sırada hayvanlarını otlatan, Karatekeli çoban 31 yaşındaki Mutlu Tutkaç, araziden dumanlar yükseldiğinde Skoda ya da Lada marka beyaz bir otomobilin alevlerin yükselmesiyle birlikte bulunduğu tepeden hızla uzaklaştığını söyledi. Olayın şokunu üzerinden atamayan çoban Mutlu Tutkaç güçlükle sakinleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious