Tiryakiler elektronik sigarayı sevdi

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Çin'den ''e-sigara'' ithal eden firma, yıllık hedefini 3 ayda tutturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İthalatçı şirketin Müdürü Alparslan Naipli, ''e-sigara'' olarak adlandırdığı yeni yöntemle sigarayı bırakma sürecinin hiç bir yan etkisinin bulunmadığını ve istekli herkesin bu sayede, paketlerin üzerinde ''öldürücü'' ve ''zararlı'' olduğu yer alan bu alışkanlıktan kurtulabileceğini söyledi.

Türkiye'ye geçen yılın ağustos ayında, tanıtım amaçlı getirdikleri ''e-sigara''nın satışlarına ocak ayından itibaren başladıklarını ifade eden Naipli, kısa sürede çok sayıda ''e-sigara içicisi'' olduğunu belirtti.

Naipli, kullanıcıların çoğunun memnun olduğunu ifade ederek, ''Sigarayı bıraktırma oranı da yüzde 70'in üzerinde'' dedi. Naipli, 2007'de 5 bin e-sigara satmayı planlarken, gelen yoğun talep üzerine buna 3 ayda ulaştıklarını ve hedeflerini 30 bine çıkardıklarını vurguladı.

Naipli, ''Sistemle sigaranın katran gibi zararlı maddelerinden kurtulmuş oluyorsunuz. Bilindiği gibi sigara, kullananları nikotine bağımlı hale getiriyor. Vücudun nikotine ihtiyacı oluyor. Biz bu ihtiyacı gideriyoruz. Kullanıcı zaman içerisinde bu alışkanlıktan tamamen kurtuluyor'' diye konuştu.

Alparslan Naipli, e-sigara kullanıcıları arasında, çok sayıda tanınmış kişinin olduğunu söyledi. Naipli, satışın şu an için sadece internet üzerinden yapıldığını ve gelecek günlerde reklam kampanyasına başlayacaklarını anlattı.

-''TİRYAKİLERE TAVSİYE EDERİM''-
Yaklaşık 35 yıldan bu yana sigara tiryakisi olduğunu söyleyen Adanalı diş hekimi Cengiz Özcengiz, AA muhabirine, internet üzerinden satın aldığı elektronik sigara sayesinde, bu sorunu aştığını söyledi. Özcengiz, 2 aydır e-sigara sayesinde sigara kullanmadığını belirterek, ''Tüm tiryakilere tavsiye ederim'' dedi.

Görüntü olarak ağızlığa takılmış sigaraya benzeyen elektronik sigara pille çalışıyor. İçindeki nikotin filtresi sayesinde tiryakilere sigara tadı veriyor. Ancak, duman yerine buhar çekiliyor. Sigaranın uç bölümünde de sanki yanıyormuş gibi görünen kırmızı ışık bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious