Tiryakilerin yeni gözdesi pilli sigara

Tiryakilerin yeni gözdesi pilli sigara.11482
  • Giriş : 02.06.2007 / 19:36:00

Sigara simülatörleri, sigarayı bırakmak isteyen tiryakilere yardımcı oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çin'den ithal edilen ve elektronik sigara adı verilen sigara simülatörleri, sigarayı bırakmak isteyen tiryakilere yardımcı oluyor.

Ürünü Çin'den ithal eden Ruyan Sağlık Ürünleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, Türkiye piyasasında yeni tanınmaya başlayan ürünün, sigarayı bırakmak isteyen tiryakilerin her geçen gün daha fazla ilgisini çektiğini belirtti.

Aygüler, İçerisinde tütün bulunmayan ve sadece nikotin bulunan elektronik sigaranın, sigaranın zararlarını ortadan kaldırarak ve kullanıcısının nikotin bağımlılığını azaltarak sigarayı bırakmasına yardımcı olmayı amaçladığını vurguladı.

Aygüler, "Gerçek sigaranın simülatörü gibi çalışan elektronik sigara, lityum iyon pille çalışıyor ve şarj edilebiliyor. Nikotin içeren ve çekilen hernefeste aktif hale gelen elektronik sigara, oluşturduğu buhar ile çevreye zarar vermeden sigara içmiş gibi kullanıcısının nikotin ihtiyacını karşılıyor, el ve dudak alışkanlığını da karşılıyor. Sigarayı bırakma sürecinde tiryakilerin yardımcısı olan simülatörün uç kısmındaki mekanizmaya bağlı led ışık, nefes çekildiğinde sigaranın ucundaki ateş gibi yanıp sönüyor. Psikolojik olarak kullanıcısına sigara içiyormuş hissi veren simülatör, gerçek sigaranın zararlarından korunma sağlıyor ve alınan nikotini ayarlayarak sigarayı bırakmayı kolaylaştırıyor" dedi.

Ürün kullanımında alınan nikotin seviyesinin de 4 kademeli olarak ayarlanabildiğini hatırlatan Aygüler, 16, 11, 6 ve 0 miligram nikotin ayarı yapılabilen elektronik sigaranın, istenirse 0 nikotin oranı el ve dudak alışkanlığını gidermek amacı ile kullanılabileceğini bildirdi.

Aygüler, sigarayı bırakmak isteyenlerin yüksek nikotin oranından başlayarak, oranı gittikçe azaltmaları ve sonunda sıfırlayarak sigarayı bırakmalarının Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Nikotin yerine koyma tedavisi" adı altında tavsiye edildiğini belirtti.

Aygüler, "Ürünlerimiz, sigaranın yanı sıra puro ve pipo şeklinde de satışa sunuluyor. Sigara 504, pipo bin 80 ve puro 300 YTL bedelle satılıyor.Türkiye piyasasında yeni olan ürün her geçen gün daha fazla talep görüyor. Beklediğimizden kısa sürede yaygınlaşan ürünümüzün kullanımındaünlülerin tercihi de etkili oldu. Fatih Terim, İbrahim Tatlıses, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Demet Akbağ gibi birçok ünlü bu ürünü kullanıyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious