Tiryaki'nin katil kızı, cinayeti işlerken yardım mı aldı?

Tiryaki'nin katil kızı, cinayeti işlerken yardım mı aldı?.12482
  • Giriş : 25.06.2008 / 00:37:00
  • Güncelleme : 25.06.2008 / 00:38:01

Prof Tiryaki'nin katil zanlısı kızı Başak Aydıntuğ'un, yargılandığı davaya devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Aydıntuğ, avukatları Mehmet Bülent Akçamete ve Gözde Çağlayan ile Tiryaki'nin annesi Naciye Lütfiye Kalabay'ın avukatı İsmail Aydos katıldı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Berber, bir önceki duruşmanın ara kararı gereğince Aydıntuğ'un gördüğü psikolojik tedavilere ilişkin istenen raporların gönderildiğini bildirdi.

Duruşmada kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Aydıntuğ, önceki celse tanık olarak dinlenilen erkek arkadaşı Özkan İ. ile olaydan 2-3 hafta önce tanıştıklarını belirtti.

Özkan İ. ile olaydan bir gece önce beraber olduklarını ve sabah saatlerinde Özkan İ'nin evinden ayrıldığını anlatan Aydıntuğ, ancak olay gecesi Özkan İ'nin Beysukent'teki annesinin evinde olmadığını söyledi. Özkan İ ile tanıştıktan sonra toplam 5-6 kere görüştüğünü belirten Aydıntuğ, Özkan İ. ile olay günü telefon görüşmelerinin olduğunu bildirdi.

Aydıntuğ, Özkan İ. ile beraberliğinden annesinin ve babaannesinin haberdar olmadığını söyledi.

Mahkeme Heyeti, Aydıntuğ ile Özkan İ'ye ait telefonların 22, 23 ve 24 Mart 2008 tarihine ilişkin kayıtları ile görüşme sürelerinin istenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İddianamede, Başak Aydıntuğ'un, ''öz annesini kasten öldürmek'' suçundan, Türk Ceza Kanunu'nun 82/1 (d) maddesi uyarınca ''ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına'' çarptırılması isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious