TİT imzalı tehdit e-posta mesajı!

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Danıştay saldırısı ile tekrardan gündeme gelen Türk İntikam Tugayı (TİT) örgütü, AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen ve ÇOCUK-DER Genel Başkanı Nil Demirkazık'a da tehdit gönderdiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demirkazık, bu tehdit mesajı üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına 25.05.2006 tarihli dilekçesiyle suç duyurusunda bulunarak, söz konusu e-postayı gönderen kişi veya örgütün bulunarak hakkında yasal işlem yapılmasını istedi.

Terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen "nasname" isimli internet sitesinde yer alan haberde, Demirkaz'ın da TİT tarafından e-posta yoluyla tehdit edildiği bildirildi. Söz konusu sitede, tehdit alan Demirkazık'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusu dilekçesine yer verildi. Demirkazık, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir bireyi olarak demokrasi, insan hak ve özgürlükleri, hukukun üstünlüğü ve fikir özgürlüğüne her zaman en yüksek değeri veren özgür bir yurttaş olarak yetiştirildiğini belirterek, "Bugün gelinen süreçte ise Türkiye'nin artık bir emrivakiler ülkesi değil; bir demokrasi ve hukuk devleti olmasını savunuyorum. Hür fikir ve yaratıcılığın ancak özgürlük ortamında gelişeceğine olan inancım nedeniyle Türkiye'de, ekonomiden kılık kıyafete, inançtan demokrasiye kadar her konuda özgürlük ve hoşgörü ortamının ve toplumsal barışın tesis edilmesi için her türlü çabanın gösterilmesinden yanayım." dedi.

Dilekçesinde, kendisiyle aynı düşünceleri paylaşmayan bir kesimle aynı topraklar üzerinde yaşamakta olduğunu dile getiren Demirkazık, şu görüşlere yer verdi: "Bu demokrat ve özgürlükçü fikirlerime gösterilmesi gereken hoşgörüden yoksun bir kişiden veya örgütten e-posta yoluyla tehdit aldım. Tehditle dolu e-postaya 'Türk İntikam Tugayları' olarak imza atılmış. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin özgür bir bireyi olarak, bu tehdit mektubunu düzenleyen kişi veya örgütün en kısa sürede tespit edilerek hakkında gereken yasal işlemin yapılmasını arz ederim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious