Tita, Melih Gökçek oluyor

Tita, Melih Gökçek oluyor.10411
  • Giriş : 23.08.2008 / 10:20:00

Ankaraspor'un Brezilyalı futbolcusu Melih Gökçek ismini alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turkcell Süper Lig ekiplerinden Ankaraspor'un Brezilyalı futbolcusu Tita, Türk vatandaşlığına geçmek ve ismini "Melih Gökçek" olarak değiştirmek için başvurdu.

Ankaraspor yetkilileri, asıl adı Sidney Cristiano Dos Santos olan Tita'nın 2004 yılından bu yana Türkiye'de forma giydiğini belirterek, kendi isteğiyle Türk vatandaşı olmak için başvuruda bulunduğunu söylediler.

Kendilerinin de kulüp olarak Tita'ya yardımcı olduklarını ifade eden yetkililer, Tita'nın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e olan sevgisinden dolayı ismini de "Melih Gökçek" olarak değiştirmek istediğini kaydettiler.

Mert Nobre, Gökçek Wederson ve Mehmet Aurelio'nun Türk vatandaşı olduktan sonra Türk statüsünde oynayabildiğini anlatan kulüp yetkilileri, "Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konudaki uygulamayı değiştirdiğini, yeni uygulamaya göre, yabancı futbolcuların, Türk vatandaşlığına geçtikten ancak 5 sene sonra Türk statüsünde oynayabildiğini" dile getirdiler.

Yetkililer, Tita'nın 16 Temmuzda vatandaşlık başvurusunda bulunduğunu ve İçişleri Bakanlığı ile yazışmaların devam ettiğini ifade ettiler.

Daha önce, Fenerbahçeli futbolcu Wederson, Ankaraspor forması giyerken Türk vatandaşlığına başvurmuş ve Wederson Louis Da Silva Medeiros olan ismini "Gökçek Wederson" olarak değiştirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*