TKP'nin mitinginde 'İstiklal Marşı nerede' sorusu

TKP'nin mitinginde 'İstiklal Marşı nerede' sorusu.14082
  • Giriş : 02.03.2008 / 23:15:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:41:25

İstanbul Kadıköy'de TKP'nin düzenlediği mitingde İstiklal Marşı krizi yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Kadıköy'de TKP'nin düzenlediği mitingde İstiklal Marşı krizi yaşandı. İşte protesto anı...

Kadıköy'de TKP'nin düzenlediği miting nedeniyle Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan TKP ve bazı sivil toplum kuruluşları üyeleri, Tıbbiye Caddesinde yürüyüş korteji oluşturarak İskele Meydanına geldi. Kortejdekiler, hükümet aleyhinde döviz ve pankartlar taşıyarak, sloganlar attılar.

Polis yetkilileri, miting yöneticileriyle ''tüzel kişiliklere hakaret içeren dövizler taşınmaması konusunda anlaşma sağlandığını'' hatırlatarak, göstericilerden açtıkları dövizlerin indirilmesini istedi.

TKP'nin avukatları ise ''bir siyasi parti adına burada olduklarını ve dolayısıyla hükümeti eleştiren dövizleri taşımakta bir sakınca görmediklerini'' ifade ederek, ''Bizi engelleyemezsiniz. Alana girelim, daha sonra hakkımızda suç duyurusunda bulunun'' yanıtını verdi. Daha sonra grup üyeleri alana alındı.

Mitingde, TKP Genel Başkanı Aydemir Güler'in konuşması sırasında platform önüne elinde Türk Bayrağı ile yürüyen yaşlı bir kadın, ''İstiklal Marşı'nı okumadınız, şehitlerimiz için saygı duruşu yapmadınız'' diyerek, tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious