TL'ler sadece bazı banka ATM'lerinde

TL'ler sadece bazı banka ATM'lerinde.11978
  • Giriş : 31.12.2008 / 16:30:00

Yeni yılın ilk saatlerinde bankaların sadece bazı ATM'lerinden Türk Lirası (TL) banknotlar çekilebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yetkilileri, bu gece 24.00'den sonra bütün bankaların ATM'lerinde TL'nin olmayacağını, çoğunlukla YTL'nin bulunacağını belirterek, bazı ATM'lere önceden TL yüklemesi yapıldığını, ancak bunların sayısının az olduğunu söyledi.

Hangi bankanın kaç ATM'de TL hazırlığı yaptığını bilemediklerini ifade eden yetkililer, vatandaşların TL ile YTL banknot ve madeni paraları 2009'da diledikleri zaman yeni paralara dönüştürebilmeleri için bir yıllık tedavül süresi öngörüldüğünü hatırlattı.

Yetkililer, TL'ye geçiş için ATM'lerde ortalama yarım saatlik bir işlem yapılması gerektiğini belirterek, ''Bankalardan edindiğimiz bilgiler; program yüklemesi nedeniyle 5 ila 30 dakika arasında değişen sürelerde program yükleme kaynaklı kesintiler olacağı yönündedir. Ayarlama işlemi yılbaşından sonra olacak'' dedi.

''Yumuşak'' bir geçişle, belirli bir plan dahilinde ve 2 ay içerisinde bütün ATM'lerde TL'nin kullanılır hale geleceğini bildiren yetkililer, ''Yeni yılın ilk saatlerinde çoğu ATM'de yine YTL göreceğiz. Az sayıda ATM'de TL olacak. Ancak ATM'lerin hepsi çalışıyor olacak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*