TMSF, 17 gayrimenkulün satışını yapacak

TMSF, 17 gayrimenkulün satışını yapacak.10183
  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 17 gayrimenkulü satışa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gayrimenkuller arasında İstanbul Kartal'da bulunan ve satışları toplu gerçekleştirilecek olan aynı blokta yer alan 11 adet işyeri 11 milyon 35 bin YTL ile en yüksek muhammen bedele sahip. Blok, Pendik merkezine 2.5 km, Kartal merkezine 6 km, TEM otoyoluna ise 10 km mesafede bulunuyor.

Satışlarının toplu gerçekleştirileceği bir diğer taşınmaz grubu ise kargir dükkan, kargir oda, kargir matbaa binası ve otel binası olmak üzere 4 ayrı taşınmazdan oluşuyor. Bu gayrimenkul, 7 milyon YTL ile ikinci en yüksek muhammen bedele sahip. Birinci derece koruma bölgesinde ve eski eser niteliğindeki 4 taşınmaz da Eminönü ilçesindeki Vezirhan'da yer alıyor.

Açık artırmaya katılmak isteyenlerin, her bir gayrimenkul için belirlenen muhammen bedelin yüzde 7.5'i oranında nakit teminatı, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Esentepe Şubesi'ndeki 2002621 numaralı YTL hesabına yatırmaları yeterli olacak. Teminatın nakit olmaması durumunda bankalardan alınmış şartsız, kesin ve süresiz nitelikli teminat mektubu, hazine tahvili ve bonolarının en geç satış günü, satış saatine kadar Satış Komisyonu'na teslim etmeleri gerekiyor.

Açık artırma yoluyla gerçekleştirilecek ihalede gayrimenkul muhammen değerinin yüzde 75'ini ve satış masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilecek. Birinci ihalede alıcı çıkmayan gayrimenkullerin ikinci satışı, 13 Aralık 2006 Çarşamba günü aynı adres ve saatte gerçekleştirilecek. Satışın peşin para ile gerçekleştirileceği ihalede taşınmaz satın alanların ihale bedelini, Ziraat Bankası Gayrettepe Şubesi'ndeki 6279167-5004 numaralı YTL hesabına yatırmaları gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious