TMSF, 71 taşınmaz için teklif alacak

TMSF, 71 taşınmaz için teklif alacak.8507
  • Giriş : 28.04.2008 / 16:03:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), portföyünde bulunan ve ve muhammen bedelleri toplamı yaklaşık 20 milyon YTL olan 71 taşınmaz için 9 Mayıs’ta teklif alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TMSF’den yapılan açıklamaya göre, ilgilenenler söz konusu taşınmazların listesine “www.tmsf.org.tr” internet adresinin satış ilanları bölümünden ulaşabilecek.

Bu kapsamda, İstanbul Yenibosna’da bulunan 3 milyon 525 bin YTL bedelli fabrika arsası ile Ankara Çankaya’daki 2 milyon 270 bin YTL muhammen bedelli oto yıkama tesisi teklif alınacak önemli taşınmazlar arasında bulunuyor. İstanbul Üsküdar’daki 1 milyon 730 bin YTL’lik dubleks villa, Kayseri’deki 1 milyon 228 bin YTL değerli kafeterya ve Denizli’de bulunan 1 milyon YTL muhammen bedele sahip arsa da satışa sunulacak taşınmazlar arasında yer alıyor.

Teklifler, muhammen bedelin altında olmamak koşuluyla 9 Mayıs Cuma günü çalışma saati bitimine kadar verilebilecek. Teklifler, bu sürenin bitiminde topluca değerlendirilerek, bir taşınmaza bir alıcı tarafından teklif verilmişse onayın ardından teklif sahibine satış yapılacak. Bir taşınmaza birden fazla alıcı teklif vermişse kendilerine daha sonra bildirilecek tarih ve saatte katılımcılar arasında, İstanbul’da açık arttırma düzenlenecek.

Gayrimenkullerle ilgili doğrudan TMSF’ye teklif vermek isteyenlerin; gerekli bilgileri doldurarak, taşınmazın muhammen bedelinin yüzde 5’i kadar nakit teminatı İş Bankası Balmumcu Şubesi’ndeki 445220 numaralı TMSF hesabına yatırmaları gerekiyor. Teminat olarak Bankalar Kanunu’na tabi bankalarca düzenlenecek en az 3 ay süreli geçici teminat mektupları da kabul edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious