TMSF, 8 şirketi tasfiye edecek

TMSF, 8 şirketi tasfiye edecek  	.10183
  • Giriş : 21.02.2008 / 12:18:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), yönetiminde bulunan Bilgin Grubu şirketlerinden 8'inin, alacakların tahsili açısından yarar sağlamayacağı gerekçesiyle tasfiyesine karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Medya Holding A.Ş'den Borsaya yapılan açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 27 Ekim 2000 tarihli kararıyla yönetimi ve denetimi fona devredilen Etibank A.Ş'nin hakim ortaklarından olan, fon alacaklarının tahsilini teminen, fon kurulunun 2 Kasım 2006 tarihli 30 Mart 2007 tarihli kararları ile Bilgin şirketler grubuna ait 40 şirketin, temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimlerinin fon tarafından devralındığı hatırlatıldı.

Açıklamada, yönetim ve denetimi fona devredilen şirketlerin, tüzel kişiliğinin devam etmesinin, fon alacaklarının tahsili açısından yarar sağlamayacağı ve şirketlerin borca batık olduğunun tespit edildiği, şirketlerin tasfiyesine ve sicilden terkin olunmasına dair hazırlık işlemleriyle ilan ve bilançoların hazırlanması işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği bildirildi. Bu firmaların listesi şöyle:

''Marinesub Turizm Yatırım ve Danışmanlık A.Ş, Netpas Netvork Reklam Film Yapım Yayın Medya Pazarlama A.Ş, Sabah Periyodik Yayınlar A.Ş, Securecard Güvenlik Kartları ve Baskı Sistemleri A.Ş, Televizyon Reklamcılık San. ve Müşavirlik, Bir Numara Hearst Yayıncılık A.Ş, Kültür Gösteri Merkezi Yapımcılık İşletmecilik Turizm İnş. San. ve Tic. A.Ş, Pro 1 Film ve Televizyon Prodüksiyon A.Ş''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious