TMSF, ATV ve Sabah'ı 1,1 milyar dolara satıyor

  • Giriş : 04.09.2007 / 17:23:00
  • Güncelleme : 04.09.2007 / 17:27:27

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, "ATV-Sabah Ticari Ve İktisadi Bütünlüğü"nü yeniden satışa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TMSF ATV-Sabah Ticari Ve İktisadi Bütünlüğü Satış Komisyonu Başkanlığının Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanına göre, Kurul'un 23 Ağustosta aldığı karar ile revize edilen "ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü"nün muhammen bedeli, 1,1 milyar dolar olarak belirlendi.

Söz konusu ihaleye katılmak için önyeterlilik almak isteyen firmaların, 15 Ekim'e kadar belgelerini Satış Komisyonuna iletmeleri gerekiyor. Son teklifler 6 Kasımda alınacak, ihale 7 Kasımda saat 11:00'de, İstanbul'da, Ahmet Afif Paşa Yalısında yapılacak.

İhale, kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak ve açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi (Kısa Liste) oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecek. Kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek ihale, TMSF'nin onayı ile sonuçlandırılacak.

Satış Komisyonu, ihale şartnamesindeki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren katılımcılar arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların Kısa Listesini oluşturacak. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecek. Kurul, en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde, ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar verebilecek. Teklifler peşin olarak, ABD Doları cinsinden verilecek.

Kurul'un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 9 Kasım günü saat 11:00'de yine Ahmet Afif Paşa Yalısı'nda yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious