TMSF, Çağlar'ın enerji hisselerini devraldı

TMSF, Çağlar'ın enerji hisselerini devraldı.8507
  • Giriş : 10.03.2009 / 16:47:00

Bis Enerji'nin yüzde 50'si Fon'a devredildi. TMSF'nin Çağlar Grubu'ndan alacaklarının tahsili için müzakere yapılıyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bis Enerji Elektrik A.Ş.'nin Çağlar Grubu'na ait olan yüzde 50 hissesi TMSF'ye devredildi. TMSF'den yapılan açıklamaya göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (Fon) ile İnterbank A.Ş. hakim ortağı Çağlar Grubu (Grup) arasında, Fon'un Grup'tan olan alacaklarının tahsili için bir süredir devam eden müzakeler sonucunda, önemli bir ekonomik değere sahip bulunan Bis Enerji Elektrik A.Ş.'nin Çağlar Grubu'na ait olan yüzde 50 hissesinin Fon'a devredilmesi kararlaştırıldığı bildirildi.

Söz konusu devir işlemi sonucunda; Fon'nun söz konusu hisseler ile ilgili olarak daha önce gerçekleştirdiği hukuksal işlemin iptali için yürüttüğü davalardan feragat ettiği kaydedildi. Devir ile Grubun diğer bazı şirketlerinin işçi alacaklarının ödenmesine imkan sağlandığı ifade edilirken, Fon'un şirketin yönetim ve denetiminde bulunmayı sürdüreceği kaydedildi.

Öte yandan şirket hisselerinin satış yetkisinin, öncelikle belli bir süreyle sınırlı olmak üzere Gruba ait olması, bu süre sonunda yetkinin Fon'a geçmesinin kararlaştırıldığı, hisselerin satışı ile elde edilen gelirin, Grubun toplam borcundan mahsup edileceği duyuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*