TMSF, Demirellerin dosyasına 2 Youtube videosu ekledi

TMSF, Demirellerin dosyasına 2 Youtube videosu ekledi.7375
  • Giriş : 03.09.2007 / 10:43:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun , Demirellerin Göltaş dosyasına iki Youtube videosu ekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tüm dünyada büyük ilgi gören video paylaşım sitesi "YouTube", Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) geçtiğimiz hafta Şevket Demirel'in şirketlerine yönelik olarak gerçekleştirdiği ikinci Göltaş Operasyonu'na da "delil" oldu. TMSF'nin, ikinci Göltaş Operasyonu için hazırladığı dosyada, "YouTube" sitesinde yayınlanan "Göltaş nasıl soyuldu" başlıklı video görüntülerine de yer verildi.

İKİ VİDEO BULUNUYOR

Böylece, YouTube sitesi, TMSF operasyonunda da kullanılmış oldu. TMSF, Murat Demirel'e ait Egebank'a el koyma kararının ardından, Murat Demirel'in babası Şevket Demirel'e ait Göltaş'ın da aralarında bulunduğu çeşitli şirketlere de el koymuş, ancak yargı kararıyla şirketleri iade etmişti. TMSF tarafından hazırlanan ikinci Göltaş dosyasına delil olarak giren YouTube sitesindeki görüntüler, iki ayrı videodan oluşuyor. Kim tarafından gönderildiği bilinmeyen, ancak "Göltaş2010" rumuzu kullanılarak siteye eklenen video görüntüleri, Göltaş ile ilgili açıklamalarda bulunan kişilerin itirafları ve aynı kişilerin ellerindeki belgelerden oluşuyor. TMSF, YouTobe'deki video görüntülerinden, kendilerine gelen bir ihbar sonucu haberdar oldu. Videoları inceleyen TMSF, görüntülerdeki açıklamaların ve belgelerin, ikinci Göltaş Operasyonu'nu güçlendirecek delil niteliğinde olduğuna karar verdi ve dosyaya ekledi. YouTube'de "Göltaş nasıl soyuldu" başlığı ile yayınlanan video görüntüleri, mahkemede delil olarak sunulacak.

ŞİRKETLERE İKİNCİ KEZ EL KONULMUŞTU

TMSF’nin ikinci Göltaş operasyonu geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Göltaş'ın da ardalarında bulunduğu Şevket Demirel'e ait 9 şirkete, Egebank operasyonu ile bağlantılı olarak yaklaşık 2 yıl önce el koyan TMSF, Şevket Demirel'in yargıya başvurması ve mahkemenin bu işlemi iptal etmesi üzerine geçtiğimiz hafta başında şirketleri iade etmek zorunda kalmıştı. TMSF, iadenin ardından, Egabank ile Şevket Demirel'e ait şirketler arasında yeni bilgi ve belgeler bulunduğunu belirterek, şirketleri bir gün sonra tekrar el koymuştu. 9 şirket halen TMSF idaresinde.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious