TMSF, halı satışından 38 bin YTL gelir elde etti

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

TMSF, TYT Bank hakim ortaklarından Apel Çelik’e ait 9 halının satışından 4 bin 75 YTL gelir elde etti. 3 grupta yapılan ihale toplamında ise 64 halı satan TMSF, toplam 38 bin 300 YTL gelir elde etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)tarafından yapılan yazılı açıklamada, muhammen bedelleri toplamı 3 milyon YTL’yi aşan 3 bin 818 adet halı ve kilimin satışına 6 Nisan’da başladığı hatırlatıldı. Açık artırmalarda muhammen bedellerinin toplamı 449 bin 300 YTL olan 954 halı ve kilim satışının bugünde devam ettiği belirtilen açıklamada, bugün düzenlenen ihalede 9 halıdan 4 bin 75 YTL gelir elde edildiği bildirildi. 3 grup ihalede sonucunda ise toplam 64 halı ve kilim satıldığı ve 38 bin 300 YTL tahsilat gerçekleştirildiği kaydedildi. Açıklamada, muhammen bedelleri toplamı 1 milyon 109 bin 430 YTL olan 954 halının ihalesinin yarın düzenleneceği bildirildi.

Bugün gerçekleştirilen açık artırmada, Milas, Sındırgı, Yahyalı, Hint, Kayseri, Anadol cinsi halıların yer aldığı belirtilen açıklamada, bin 300 YTL’den alıcı bulan Hint halısının ihalede en yüksek bedelle satılan menkul olduğu vurgulandı. Satılmayan üçüncü ve dördüncü gruptaki halıların, 16 Nisan’da ikinci kez satışa çıkarılacağı kaydedilirken, yarın ihaleye çıkarılacak 954 menkul arasında; Taşpınar, Kadife Hint Kilimi, Konya Ladik, Niğde Kars, Ermenek, Kök Pastel, Gabeh, Nain ipekli süper, İran, makine halıları, Isparta, Çin, Milas ve Hereke gibi çeşitlerin yer aldığı ifade edildi.

Açık artırmada en yüksek bedelle alıcı arayacak menkullerin arasında, 14 Bin YTL bedele sahip Çin halısı ile 12 bin 500 YTL değerindeki Kök pastel ve Gabeh cinsi halıların yer aldığı açıklandı. 4 gün boyunca satışa sunulan kilim ve halılar arasında; İran, Hint Kilimi, Konya, Ladik, Isparta, Kula, Çin, Pakistan, Milas, Kayseri, Antik, Ermenek, Yörük, Taşpınar, Modern Halı, Hereke, Anadol, Konya, Kök Pastel, Döşemealtı bulunduğu belirtilirken, halılar arasında Manhattan manzaralı, Atatürk fotoğrafı işlemeli ve Anadolu’nun çeşitli yörelerini konu alan halıların yer aldığına dikkat çekildi. Halı ve kilim ihalelerinin TMSF’nin en uzun satışı olacağı belirtilirken, düzenlenecek ikinci artırmalarda da alıcı bulmayan halı ve kilimlerin, 6 ay içinde pazarlıkla satışa sunulacağının altı çizildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious