TMSF, Libadiye arsalarını satışa çıkardı

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Toprak Grubu'na ait, Libadiye arsalarını satışa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TMSF'den yapılan açıklamada 6 parselin birlikte satılacağı gayrimenkullerin muhammen bedelleri toplamı 300 milyon YTL olarak belirlendi. Açık artırma, 24 Mayıs 2007 Perşembe günü TMSF Binası'nda yer alan Konferans Salonu'nda düzenlenecek. Taşınmazlar üzerinde 282 milyon 719 bin 527 YTL 82 YKR'lik ipotek bedeli ve yaklaşık 165 bin YTL civarında satış masrafı bulunuyor. İhalede, verilecek tekliflerin bu bedelleri aşması şartıyla satış gerçekleştirilecek.

Söz konusu taşınmazlar, Üsküdar'da bulunuyor. Kuzeyinde TEM Çamlıca Bağlantı Yolu ile Soyak Göztepe Residence Sitesi'ne, doğusunda ise Libadiye Caddesine cepheli olan gayrimenkuller Göztepe Soyak Sitesine 450 metre, Koç Holding A.Ş.' ye ait iş merkezine ise 250 metre mesafede yer alıyor. 137 numaralı parselin üzerinde Toprak Air İşletme Müdürlüğü'ne ait işletme binası, hangar binası, helikopter pisti ve 1 adet havuz ile diğer bir parselde yer alan köşkün, misafirhanesi bulunuyor. Taşınmazlar üzerinde bulunan spor sahası 139 numaralı parsel üzerinde yer alıyor. 22 numaralı parsel üzerinde ise betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olan köşk binası mevcut. 750 metrekare alana sahip köşk, zemin ve 1 normal kattan oluşuyor. Köşkte su deposu, jeneratör, kalorifer tesisatı ve kameralı güvenlik sistemi bulunuyor. Zemin katta giriş holü, salon, hobi odası, oturma odası, 2 adet banyo, 1 adet çamaşırhane, mutfak, 2 adet hizmetli yatak odası, 1. normal katta ise 3 yatak odası ve 1 banyo yer alıyor. 13 bin 860 metrekare alana sahip 21 numaralı parseli oluşturan bölümde ise 1 adet bekçi kulübesi ve 2 adet yarı açık otopark yer alıyor.

Gayrimenkuller, muhammen değerlerinin yüzde 75'inden az olmamak üzere ipotek bedelini ve satış masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilecek. Verilen bedel, muhammen değerin yüzde 75'inden az olur ya da hiç alıcı çıkmazsa, ikinci satış 31 Mayıs 2007 Perşembe günü aynı adres ve saatte gerçekleştirilecek.

İhaleye katılabilmek için muhammen bedelin yüzde 7,5'i tutarındaki 22 milyon 500 bin YTL nakit teminatın, Fon'un Vakıfbank Esentepe Şubesi'ndeki 2002621 YTL hesabına yatırılması ya da bankalardan alınmış kesin ve süresiz teminat mektubu, T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları veya T.C. Hazine kefaletini içeren tahviller de teminat olarak kabul edilecek. (T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları veya T.C. Hazine kefaletini içeren tahviller, yüzde 15 noksanı ile değerlendirilecek) Teminatın yatırıldığını gösteren dekontun en geç satış günü, satış saatine kadar Satış Komisyonu'na teslim edilmesi gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious