TMSF, Mazhar Zorlu Holding'e el koydu

TMSF, Mazhar Zorlu Holding'e el koydu .7375
  • Giriş : 03.10.2007 / 16:22:00

TMSF, şirket merkezlerinde eş zamanlı haciz ve muhafaza işlemi başlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TMSF'nin İzmir'de bulunun Mazhar Zorlu Holding'in EGS Bank ve Toprakbank'a olan 50 milyon YTL'lik borcu nedeniyle İzmir'de çeşitli semtlerdeki şirket merkezlerinde eş zamanlı haciz ve muhafaza işlemi başlattığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, bugün TMSF yetkilileri Mazhar Zorlu Holding A.Ş., Ege Yıldız Plastik Pazarlama Ticaret ve Sanayi A.Ş., Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Ege Sökteks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ege Basteks Tekstil ve Baskı Sanayi A.Ş., Egepamtur Tekstil ve Sanayi Ticaret A.Ş., Ege Sigorta Acenteliği ve Ticaret A.Ş., Alsancak

Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. (Ege Palas Oteli) ve Güçbirliği Holding A.Ş'nin şirket merkezlerinin bulunduğu Çiğli, Alsancak, Çankaya, Buca ve Gaziemir ilçelerinde eş zamanlı haciz ve muhafaza işlemine başladı.

İşlemlerin grup yönetiminin evlerinin de bulunduğu Urla ilçesinde de sürdüğü öğrenildi. Yapılan işlem neticesinde adreslerde tespit edilen menkuller de muhafaza altına alınarak İstanbul'a götürüldü.

Yapılan işlemde Mazhar Zorlu Grubu borçlu firmaları ve kefilleri hakkında yapılan malvarlığı araştırması neticesinde, borçlulara ait olduğu tespit edilen gayrimenkul tapu kayıtlarına, araç trafik kayıtlarına, banka ve şirketlerdeki hisse, mal, hak ve alacaklarına da haciz konulduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious