TMSF, Rumeli İş Merkezi'ni satışa çıkarıyor

TMSF, Rumeli İş Merkezi'ni satışa çıkarıyor.10183
  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu,(TMSF) Adabank Genel Müdürlüğü ile diğer 8 büronun da yer aldığı Rumeli İş Merkezi'ni 24 Mayıs'ta satışa çıkaracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gayrimenkullerin muhammen bedelleri toplamı 12 milyon 6 bin YTL olarak belirlendi.
Rumeli İş Hanı olarak kullanılan bina, 2 bodrum, zemin, asma ve 8 normal kattan oluşuyor. Satışa çıkarılan 8 büronun muhammen bedeli 667 bin, Adabank Merkez Şubesi olarak kullanılan taşınmazın değeri ise 6 milyon 667 bin YTL olarak belirlendi. Bodrum kat, zemin kat ve asma katla beraber satışa sunulacak olan Adabank Merkez Şubesi, bin 242 metrekare alana sahip. Diğer taşınmazlar Rumeli İş Merkezi'nde bulunan 8 ofisten oluşuyor. Taşınmazın ikinci katı Adabank Genel Müdürlüğü, üçüncü katı Rumeli Holding Yönetimi, dördüncü katı Rumeli Holding muhasebe ve hukuk müşavirliği, beşinci katı Rumeli Telekom, altıncı katı ise Rumeli Hayat tarafından kullanılıyor.

Açık artırmaya çıkarılacak gayrimenkuller, muhammen değerlerinin yüzde 75'inden az olmamak üzere ve satış masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilecek.Verilen bedel muhammen değerin yüzde 75'inden az olur ya da hiç alıcı çıkmazsa, ikinci satış 31 Mayıs 2007 Perşembe günü aynı adres ve saatte gerçekleştirilecek.

İhaleye katılmak isteyenlerin, her bir gayrimenkul için, belirlenen muhammen bedelin yüzde 7.5'i tutarındaki nakit teminatı, Vakıflar Bankası T.A.O Esentepe Şubesi'ndeki 2002621 numaralı YTL hesabına yatırıldığına ilişkin dekontu, teminatın nakit verilmemesi durumunda ise, bankalar tarafından verilen şartsız, kesin ve süresiz nitelikli teminat mektubu veya aynı tutardaki hazine tahvil ve bonolarını ihalenin gerçekleştirileceği satış günü ve saatine kadar Satış Komisyonu'na teslim etmeleri gerekiyor. Peşin para ile gerçekleştirilecek ihalede taşınmaz satın alanların, satış bedelini Ziraat Bankası Gayrettepe Şubesindeki 6279167-5004 numaralı YTL hesabına yatırmaları yeterli olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious