TMSF, Uzanlar'ın serveti için dünyayı dolaşıyor

TMSF, Uzanlar'ın serveti için dünyayı dolaşıyor.13821
  • Giriş : 11.01.2008 / 09:32:00

Uzan Grubu’na ait olduğu iddia edilen 200 milyon dolar para ile ilgili İsviçre’ye giden TMSF ekibinden Hidayet Nalçacı, süreçle ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TMSF’nin el koyduğu Uzan’a ait Altıntaş şirketinin kayıtlarında geçen yılın değeri ile çoğu altın 110 milyon dolarlık bir paranın gözüktüğünü kaydeden Nalçacı, şunları söyledi: “Biz de bu para ile ilgili İsviçre’deki UBS bankasının yetkilileri ile temasa geçtik. Bu parayı kendilerinden talep ettik. Görüşmeler hala sürüyor. Aynı dönemde Türkiye’deki savcılık da İsviçre savcılığı ile görüşmeye başladı. Hem savcılığın hem de bizim oraya gitmemiz denk geldi. Eğer bu para kayıtlarda olmasa hem biz hem devlet niye İsviçre’ye kadar gitsin?”

BİZE SAHİP ÇIKAN ÇOĞUNLUKTA

Halkın parasının TMSF tarafından tahsil edilmesine vatandaşların sahip çıkıp çıkmadığını da değerlendiren Hidayet Nalçacı, “Bize sahip çıkanlar da var çıkmayanlar da. Ancak ben çoğunluğun bizim arkamızda olduğuna inanıyorum. Bizim ulaşamadığımız yerlerde farklı tablo varsa bilemem. İnanıyorum ki, bize sahip çıkan gizli çoğunluk var. Sonuçta biz halkın parasını tahsil ediyoruz. Kanunsuz veya cebri bir işlem yapmıyoruz. Her türlü işlemimiz yargıya açık. Eksik veya hatalı işler varsa bunlar için gereken zaten yapılıyor. Kimse endişe etmesin” diye konuştu. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün ‘sadece benim telefonum uluslararası görüşmeye açık’ sözünü de değerlendiren Nalçacı, “Bizim şirket Göltaş ve TMSF dışı olduğu için görüşmeler uluslararasına açık” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious