TMSF'den "Toprak grubu" açıklaması

TMSF'den
  • Giriş : 24.05.2007 / 02:07:00

TMSF, Toprak Grubu şirketlerin yönetimlerinin grubun elinde olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fon, bu nedenle personelin maaşlarının ödenip ödenmemesinin Fon ile ilgili olmadığını bildirdi.

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, son günlerde kamuoyunda Toprak Grubu şirketlerinde yaşanan mali sorunların TMSF ile irtibatlandırıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:
''Fon ile Toprak Grubu arasında 18 Aralık 2004 tarihinde, grubun Fon'a olan borçlarını ödeme şartlarını içeren bir protokol imzalanmıştır. Bu protokolle grup borçlarını, halen faal olan tesislerinde üretime devam etmek suretiyle yaratacağı fonların (kaynağın) yanı sıra maliki olduğu taşınmazları satarak ve/veya projelendirerek elde edeceği fonlarla ödemeyi kabul ve taahhüt etmiştir.
Şirketlerin yönetimleri, grubun elindedir. Bu nedenle, şirketlerde çalışan personelin maaşlarının ve diğer yükümlülüklerin ödenip ödenmemesi konusu Toprak Grubunun inisiyatifinde olup, Fon ile ilgili değildir. Fon'un yapmak istediği, sadece protokole göre satılması gerektiği halde bugüne kadar satılmamış olan taşınmazların cebren satılarak grubun finansal borçlarının azaltılmasının ve dolayısıyla mali yapısının güçlenmesinin sağlanmasıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious